• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Çakırbeyli'ye teknoloji sınıfı

  19.05.2008 17:00
  Koçarlı'ya bağlı Çakırbeyli Köyü’nde kamu kurum ve kuruluşlarıyla yardımseverlerin katkıları ile “Bilişim Teknoloji Sınıfı” hizmete açıldı.
  Çakırbeyliye teknoloji sınıfı
  Çakırbeyli'ye teknoloji sınıfı Çakırbeyli'ye teknoloji sınıfı Çakırbeyli'ye teknoloji sınıfı

  Koçarlı ilçesine bağlı Çakırbeyli Köyü"nde kamu kurum ve kuruluşlarıyla yardımseverlerin katkıları ile “Bilişim Teknoloji Sınıfı” hizmete açıldı. Çakırbeyli İlköğretim Okulunda gerçekleşen açılışa Aydın Vali Yardımcısı Alp Arslanargun, İl Özel İdare Genel Sekreteri Halil İbrahim Aktemur, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, İlçe Kaymakam Suat Dervişoğlu, İlçe Garnizon Komutanı Mustafa Taş, Koçarlı Cumhuriyet Başsavcısı Gürkan Kütük, daire amirleri, sivil toplum örgüt başkanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
  Açılışta konuşan İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Bilişim Teknoloji Sınıfı"nın yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmasında, bugün tüm yurt genelinde yürürlüğe giren tütün mamulleri kullanımı konusundaki yasaklamaya değinen Derişoğlu, “Bu yasanın çıkmasında Çakırbeyli Köyü"nün de büyük payı var. Çakırbeyli son derece düzenli, temiz ve katılımcılığı iyi bilen köylerimizden bir tanesi. 19 Mayıs Pazartesi gününden itibaren tütün mamullerinin kullanımı konusunda büyük yasaklamalar getirildi. Bu kanunun çıkmasında Çakırbeyli köyünün katkısı çok büyük. Bu kanun tasarısı görüşülürken, milletvekilleriyiz köylü ile görüşmüş, görüş alış verişinde bulunulmuş. Bir mesaj olarak ta bütün vatandaşlarımıza sigarasız bir dünya diliyorum” dedi.
  Bilişim Teknoloji Sınıfı"nın kurulmasında emeği geçenler teşekkür eden Vali Yardımcısı Alp Arslanargun da, “Aydın"ın Türkiye çapındaki kalitesini bu çocuklarımız artıracaktır. Çakırbeyli Köyü bizler için çok önemli bir köy. Bu köyümüzde bilime, çağa ayak uyduracak her atılıma desteklemek, köyle birlikte olmak, köye katkıda bulunmak bizim için onur vericidir” dedi.
  Yapılan konuşmaların ardından Çakırbeyli İlköğretim Okulu Bilişim Teknoloji Sınıfı"nın açılışı Vali Yardımcısı Alp Arslanargun ve protokol üyeleri tarafından yapıldı. Törende sınıfın oluşturulmasına yaptıkları katkılarından dolayı hayırsever vatandaşlara, teşekkür belgesi verildi. Daha sonra sınıfı gezen Vali Yardımcısı Alp Arslanargun, öğrencilerle birlikte bilgisayar kullandı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim