Buzdolabını fırınlardan, radyatörden ve cam kenarından uzak bir köşeye yerleştirin. Buzdolabı soğumaya çalıştıkça daha fazla elektrik kullandığından dolayı soğuk bir konumda olması avantaj sağlayacaktır.

Buzdolabı ile duvar arasında en az 10 cm mesafe olmalı. Buzdolabı havayı ne kadar rahat sirküle edebilirse ısıyı da o şekilde rahat dağıtabilir.

Geniş buzdolabı daha fazla enerji tüketeceğinden dolayı ihtiyacınızı iyi hesaplayıp ona göre bir buzdolabı almaya dikkat edin.

Buzdolabına sıcak yemek koymamak hem buzdolabının daha az enerji tüketmesi hem de besinin ani sıcaklık değişiminde bozulmaması önemli. Mümkün oldukça buzdolabından sıcak yemekleri uzak tutun.

İSRAFA NEDEN OLMAMAK İÇİN BUZDOLABINA KONMAMASI GEREKEN YİYECEKLER!

Hepimizin iyi bildiği şeylerden birisi de kapısı uzun süre açık tutulduğunda buzdolapları; ısı dengesini sağlamak için daha fazla enerji harcıyor. O nedenle dolabın kapısını açmadan önce ne alacağımıza karar vermekte fayda var.

 

Buzdolabına koyacağınız ürünleri olabildiğince az ambalajlı hale getirmeye çalışın. Ambalaj kalınlaştıkça dolabın ısı dengesi için harcadığı enerji de artıyor.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki buzdolabı teknolojisi gelişti. Kaliteli bir buzdolabı ona harcadığımız parayı kısa sürede  amorti edecek boyutta tasarruf edebilir hale geldi.Yüksek sınıf buzdolapları enerji tüketimini azaltma konusunda diğerlerinden daha başarılı.

Elektrik, doğal gaz, su faturalarından tasarruf edebileceğin yöntemler için TIKLA!