• BIST 97.149
 • Altın 282,121
 • Dolar 5,7454
 • Euro 6,3899

  Büyükşehir ve Efeler’den ortak sağlık eğitimi

  18.07.2019 13:51
  Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Efeler Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü ‘Hemşire Yara Bakım Eğitimi’ başladı.Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Efeler Belediyesi ortak çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.
  Büyükşehir ve Efeler’den ortak sağlık eğitimi
  Büyükşehir ve Efeler’den ortak sağlık eğitimi Büyükşehir ve Efeler’den ortak sağlık eğitimi Büyükşehir ve Efeler’den ortak sağlık eğitimi


  Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Efeler Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü ‘Hemşire Yara Bakım Eğitimi’ başladı.
  Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Efeler Belediyesi ortak çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. İki belediye de geride bırakılan üç aylık sürede vatandaşa fayda sağlayacak birçok proje ve ortak çalışma gerçekleştirildi. Belediyeler bu çalışmalara bir yenisi daha ekleyerek, hemşirelerin daha donanımlı hâle gelmeleri içi bir eğitim programı hazırladılar.

  Eğitimlere Aydın Büyükşehir ve Efeler Belediyeleri’nin bünyesinde çalışan hemşirelerin katıldı. Turistik Park VIP Salonu’nda gerçekleşen eğitimlerde, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Yara Bakım Merkezi’nden Prof. Dr. M. Bülent Ertuğrul, Dr. Maksat Boobekov, Uzm. Hem. Füruzan Bozkurt Kozan, Hem. Hatice Çalışkan alanlarındaki gelişmeleri sağlık personeline aktardılar.

  Sürekli olarak sahada çalışan hemşirelere, özellikle evlerde yapılan uygulamalar ve bu uygulamaları bilimsel yöntem ve doğru teknikler ile gerçekleşmesini sağlamaları anlatıldı. Eğitme katılan hemşireler; çok yararlı bilgiler öğrendiklerini, saha çalışmalarında pratik uygulamalar olduğunu ve farklı konularda da eğitimlerin gerçekleştirilmesini istediklerini dile getirdiler.

  İlk etapta hemşirelere yara bakımı olarak verilen eğitimler, ikinci etapta ise Eylül ayında hasta bakıcıları ve hasta yakınlarına verilecek.

  Büyükşehir ve Efeler’den ortak sağlık eğitimi
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim