• BIST 108.934
 • Altın 154,635
 • Dolar 3,8280
 • Euro 4,5256

  Büyükelçilik'ten ziyaret

  20.06.2008 16:50
  Hollanda Kraliyet Ankara Büyükelçiliği Tarım Müşaviri Carla Konsten ve Tarım Müşavir Yardımcısı Uğur Işın, Aydın Ticaret Odası'nı ziyaret etti.
  Büyükelçilikten ziyaret
  Büyükelçilik'ten ziyaret Büyükelçilik'ten ziyaret Büyükelçilik'ten ziyaret

  Hollanda Kraliyet Ankara Büyükelçiliği Tarım Müşaviri Carla Konsten ve Tarım Müşavir Yardımcısı Uğur Işın, Aydın Ticaret Odası'nı ziyaret etti. 23-25 Kasım 2008 tarihleri arasında Hollanda Tarım Bakanlığı tarafından seracılık konusunda organize edilmesi planlanan ve İzmir, Aydın ve Denizli'yi kapsayan Hollanda ticaret heyet ziyareti öncesi gerçekleştirilen ziyarette iki ülke arasındaki işbirliği görüşüldü.
  Ziyarette, Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baştuğ, Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nedim Güraydın, Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Günendi ve Genel Sekreter Alaattin Arslan hazır bulundu.
  Tarım Müşaviri Carla Kontsan Hollanda Hükümeti tarafından İzmir, Aydın ve Denizli illerinde seracılık alanında yatırım ve işbirliği yapma imkanlarını araştırdıklarını söyledi. Seracılıkla ilgili büyük bir heyetin Kasım ayında Türkiye'ye ziyaret planları olduğunu bunun öncesinde de bir teknik heyetin geleceğini kaydeden Kontsan, Aydın'daki yatırım imkanlarını ve ilin yabancı yatırıma bakış açısı hakkında ön görüşmelerde bulunmak için geldiklerini belirtti.
  Toplantıda konuşan Aydın Ticaret Odası Başkanı Mustafa Baştuğ, Aydın'ın sahip olduğu değerler bakımından seracılığa en uygun il olduğunu belirterek, Aydın'ın tarım kenti olması, konumu, eğitimli iş gücü imkanları, jeotermal enerji kaynakları, Tarıma Dayalı İhtisas OSB kurulma çalışmaları hakkında konuklara bilgi verdi. Baştuğ ayrıca gelecek olan heyet ile Aydın'lı yatırımcıların bir araya getirerek yeni yatırım alanlarının oluşturulmasına sıcak baktıklarını ifade etti.
  Görüşmelerden memnun olduklarını belirten Hollanda Kraliyet Ankara Büyükelçiliği Tarım Müşaviri Carla Kontsan ve Tarım Müşavir Yardımcısı Uğur Işın ziyaretin verimli geçtiğini belirterek, seracılık açısından Aydın'ın olmazsa olmaz olduğunu ve gelecek heyetleri mutlaka Aydın'a yönlendireceklerini belirttiler.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim