Yerli KARAOK tanksavar füzesinden kaçış yok: 2.5 km menzile ulaştı Yerli KARAOK tanksavar füzesinden kaçış yok: 2.5 km menzile ulaştı

Bu yılın başlarında tanıtılan Galaxy S23 serisi, tasarımı ve özellikleriyle dikkat çekmeyi başarmıştı. Fakat cihazların fiyatı pahalı olduğu için, özellikle ülkemizde de beklenen satış hedefine ulaşılamadı. Buna karşılık Samsung'da her yıl yaptığını yaptı ve uygun fiyatlı bir amiral gemisi telefon hazırladı.

Galaxy S23 serisinin birçok özelliğini kırparak daha uygun fiyatlı bir telefon geliştiren teknoloji devi, Galaxy S23 FE'yi tanıtacak ve rekabette yeni bir başlangıç yapacak. Telefon hakkında onlarca iddia ve sızıntı ortaya atılırken, kısa süre önce Samsung çıkış tarihini de resmi olarak açıkladı.

GALAXY S23 FE ÇOK YAKINDA TANITILACAK

Amazon Hindistan, yakın zamanda  Galaxy S23 FE için internet sitesinde bir ürün tanıtım sayfası oluşturmuştu. Şimdi ise Samsung’un Hindistan ofisi, S23 FE’nin ülkede 4 Ekim’de tanıtılacağını açıkladı. Bunun telefonun küresel tanıtım tarihi olduğunu da söylemek mümkün.

4 Ekim'de tanıtılacak Galaxy S23 FE'nin resmi olarak hangi özelliklere sahip olacağı henüz açıklanmadı. Fakat önceki sızıntı ve sertifika sitelerinden alınan sonuçlarla telefon, yüksek ihtimalle şu özelliklerle gelecek:

6.4 inç 120 Hz Full HD+ Dinamik AMOLED ekran, 6 veya 8 GB RAM, 128 veya 256 GB depolama alanı, 25W şarj destekli 4500 mAh pil gibi özellikler telefonda kullanıcıları bekliyor. Öte yandan S23 FE, bazı bölgelerde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, bazı bölgelerde ise Exynos 2200 işlemciyle donatılacak. Türkiye’nin Exynos 2200 işlemcinin bölgelerinden biri olduğunu da belirtmekte fayda var.