Pek çok kişinin tercih ettiği ve arzu ettikleri estetik görünüme ulaşmalarını sağlayan bir işlem olan burun estetiği fiyatları farklı parametrelere bağlı olarak değişmektedir. Bu parametreler arasında en sık kullanılır.

Burun Estetiği

Rinoplasti olarak da bilinen burun estetiği ameliyatı, burunda hoşnut olunmayan şekillerin ya da durumların değiştirilmesi amacıyla yapılan cerrahi bir operasyondur. Bu işlem sayesinde kişiler burunlarının mevcut görünümlerinden hoşnut olmadıkları durumları arzu ettikleri şekillere çevirebilmektedir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Rinoplasti işlemi yani burun estetiği burnun yapısının içerisindeki kemik ve kıkırdak yapılarında çeşitli değişiklikler yapar. Bu değişiklikler hastanın arzu ettiği şekilde gerçekleştirilmektedir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burnunun mevcut görünümünden hoşnut olmayan herkesin yaptırabileceği bir işlemdir.  Genellikle burunda olan kemer görünümü, burun düşüklüğü, burun ile alın arasında ya da burun ile dudak arasında bulunan açının düzeltilmesi, burun genişliğinin, burun kırılması, çatlama gibi deformasyonlar, burun büyütülmesi ya da küçültülmesi ya da burundaki asimetrik sorunların giderilmesi gibi amaçlar için uygulanmaktadır.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burnunun mevcut görünümünden hoşnut olmayan, burnunda kemer görünümü olan, burnun fazla büyük ya da küçük olması vb. gibi durumları yaşayan kişiler bu işlemi yaptırabilmektedir. Hastaya uygulanan operasyonlara ve uygulanan yere bağlı olarak burun estetiği fiyatları da değişiklik görülebilmektedir.

Burun Estetiği Öncesi Hazırlıklar

İşlem öncesinde hasta duş almalı ve yüzünü antibakteriyel bir sabunla yıkamalıdır. İşlem gününde ise hastanın yüzünüzde kozmetik bir madde bulunmaması gerekir.

Burun Estetiği Sonrasında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Hastanın burun estetiği işleminden sonra uygulaması gereken durumlar şu şekildedir.

  • İşlem sonrasında ilk 48 saat ila 72 saat boyunca 10 ila 15 dakika aralıklar ile bölgeye soğuk tatbiki yapılmalıdır.
  • İşlem sonrasında ilk 5 gün fiziksel aktivitelerden uzak durulmalı
  • Kişinin başı yüksekte olacak ve burnuna dikkat edecek şekilde dinlenmelidir.
  • İşlem sonrası ilk bir hafta boyunca aşırı yüz mimiklerinden ve gülmekten kaçınmalıdır.

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nedir?

Burun ameliyatı sonrasında iyileşme süreci ince derili olan kişilerde 6 ila 12 ay boyunca kalın derili kişilerin ise 1 ila 2 yıl boyunca sürmektedir.

Burun Estetiğinde Burun İçi Tampon Konulur Mu?

Tampon uygulaması sadece burun ucu ile ilgili işlemler yapıldığında kullanılmaktadır.

Tamponsuz Burun Estetiği

Tamponsuz burun estetiği işlemi, ameliyat sonrasında hastanın burnun içine sargı bezinden ya da silikondan yapılmış tamponun yerleştirilmesine ihtiyaç duyulmadan uygulanan işlemlerdir.

Ameliyat Sonrası Ne Zaman Taburcu Olabilirim?

İşlem sonrasında ameliyattan hemen ertesi gün taburcu olunabilmektedir. Bazı durumlarda hasta bir gece hastanede kalabilmektedir.

Drift yapan sürücüye 20 bin TL ceza Drift yapan sürücüye 20 bin TL ceza

Estetik Sonrası Çok Ağrı Olur mu? Morluk ya da Şişlik Olur mu?

İşlem genel anestezi altında gerçekleştirildiği için işlem sırasında hasta acı ya da ağrı hissetmemektedir. Burun estetiği ameliyatı sonrasında morluklar ve şişikler olmakla birlikte bu etkiler yaklaşık bir hafta sonrasında geçmektedir.

Hastaya uygulanan çeşitli operasyonlar ve işlemlere bağlı olarak burun estetiği fiyatları da değişiklik göstermektedir.

 

Fesleğenin faydaları nelerdir başlıklı içerik ilginizi çekebilir.