• BIST 108.434
 • Altın 151,237
 • Dolar 3,6580
 • Euro 4,3278

  Büro Memur-Sen'den kınama

  07.10.2008 08:33
  Büro Memur-Sen Aydın Şube Başkanı Muhammed S. Polat, terör örgütünün Aktütün karakoluna gerçemleştirdiği saldırıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
  Büro Memur-Senden kınama
  Büro Memur-Sen'den kınama Büro Memur-Sen'den kınama Büro Memur-Sen'den kınama

  AYDINPOST ÖZEL-Büro Memur-Sen Aydın Şube Başkanı Muhammed S. Polat, terör örgütünün Aktütün karakoluna gerçemleştirdiği saldırıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
  Başkan Polat, "Terör örgütünün 03.09.2008 günü Hakkari ili Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Karakoluna gerçekleştirdiği hain saldırıda hayatını kaybeden Aziz Şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet, başta yakınları olmak üzere milletimize başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Milletimizi derin acılara boğan ve derin infiale sebep olan bu hain saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz. Terör bir insanlık suçudur, kaos, kargaşa ve otorite zafiyeti onu besleyen ortamlardır. Bu nedenle terör çoğu kez provokasyonlarla toplumdaki barış, güven ve istikrarı yok etmeye yönelik eylemler içindedir. Bu gerçekten hareketle özellikle gençlerimizin birlik ve beraberliğimize zarar verecek eylemlerden uzak durmalarına hainlerin istediği ortamlara zemin hazırlayacak davranışlardan kaçınmasını önemle rica ediyoruz. Çünkü hainlerin isteği kaos yaratarak bizi bir birimize düşürmektir. Bu hassas dönemde çok dikkatli olmalıyız. Türkiye'nin milli birliğine, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kastetmeyi amaçlayan hainler şunu çok iyi bilmelidir ki, milletimizin azim ve kararlılığı karşısında hain ve sinsi planları bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkmaya mahkûmdur. Terörün asıl gayesinin bölgede bir takım çıkar hesapları yapan odakların emellerine hizmet olduğu milletimizin malumudur. Türkiye, uzun yıllar terörün hedefi olmuş, binlerce masum insanını teröre kurban vermiştir. Terörle mücadele ülkemizin onca yıllarını meşgul etmiş, ülkenin huzuru, refahı ve kalkınması için harcanması gereken bütçeler maalesef terör belasını etkisiz kılmak için harcanmıştır" dedi.
  Başkan Polat sözlerini şöyle sürdürdü:
  "Terör, her yerde örtülü, karanlık ve mafya yasalarıyla eylemlerini gerçekleştirmektedir. Bu nedenle, hiç bir zaman sivil-asker, çocuk-kadın, genç-yaşlı ayrımı gözetmeksizin insanlığa acı çektirmektedir. PKK terör örgütünün temel hedeflerinden biri de etnik farklılıklar üzerinden düşmanlıklar üretmektir. Bu gerçeğin farkında olarak her zamankinden daha çok kardeşlikten yana olmalıyız.. Türkiyemizin içinde yaşayan herkese yetecek kadar güneşi, ışığı, ekmeği, suyu ve toprağı vardır. Yeter ki bizi birbirimize düşürmekle çıkar sağlayacak olanların tuzağına düşmeyelim. Sözde Avrupalı ve Amerikalı dostlarımız bilmelidirler ki; EL KAİDE ne kadar terör örgütü ise PKK da en az o kadar terör örgütüdür. İyi terör, kötü terör ayrımı yapılamaz. Teröre karşı ortak mücadele kapsamında uluslararası organizasyonlara büyük destek veren Türkiye, kendisini tehdit eden teröre karşı yalnız bırakılmamalıdır. Şunu iyi bilmelidirler ki Türk Milletinin her ferdi yalnız bırakılsa dahi kanının son damlasına kadar her karış toprağı için şehit olmaya hazır bir millettir. Bu hainlere dersini verecek güçtedir. Şanlı tarihimiz bunun göstergesidir. Son olarak, aziz milletimizi sağduyulu ve soğukkanlı davranarak, Türkiye Cumhuriyeti devletimize, askerimize, polisimize, devletimizin tüm organlarına güvenmeye ve onlara destek olmaya davet ediyoruz. Unutmayalım ki etnik ayırımlar her zaman hainlerin işine yarayacaktır. Bu nedenle her zamankinden daha fazla birbirimize kenetlenme zamanıdır. Türk, Kürt, Alevi, Sünni, Laz Çerkez ne olursak olalım kardeşlik, birlik ve beraberlik sesini yükselterek vatanımızın bölünmez bütünlüğünü tüm dünyaya haykıralım ve öğretelim."

  Diğer Haberler
 • iOS 11.0.2 çıktı!03 Ekim 2017 Salı 23:14
 • 2018'de 1 milyardan fazla akıllı telefon bu özelliğe sahip olacak!01 Ekim 2017 Pazar 11:45
 • Bir devrin sonu: Twitter, 280 karakterli tweetleri denemeye başladı27 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
 • iOS 11.0.1 güncellemesi yayınlandı27 Eylül 2017 Çarşamba 01:14
 • Whatsapp ve Facebook sonunda birleşiyor!25 Eylül 2017 Pazartesi 13:57
 • Star Wars: The Last Jedi tamamlandı!25 Eylül 2017 Pazartesi 02:01
 • WhatsApp Facebook’a ekleniyor22 Eylül 2017 Cuma 12:40
 • Apple, iOS 11 güncellemesini yayınladı20 Eylül 2017 Çarşamba 00:32
 • Facebook'tan yeni özellik!17 Eylül 2017 Pazar 16:55
 • YouTube'tan tepki çeken karar!14 Eylül 2017 Perşembe 21:25
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim