Hemen herkes burcunun özellikleri hakkında az çok bilgi sahibidir. Burçların yaşamımızın her alanında etkili olduğuna inanılır. Peki yatırım yaparken burcumuzun özellikleri ne kadar önemli hiç düşündünüz mü? Hangi yatırımlar bizim için daha avantajlı olabilir? Yatırımsal alanda yaptığımız hatalar neler? Parayı yönetmek için mi doğduk? Finansal krizleri yönetmek bizim işimiz mi? Burcumuzun yatırımsal alanda genel özellikleri neler? İşte burçlara göre özel yatırım tavsiyeleri...

Yatırım ve Koç burcu denilince;  Marsın lider tez canlı cesur atik, kendine güvenen hayatı hızlı bir tempoda yaşayan yaşamın keyifli yönlerinin tadına varan öncü insanları. Koç burcu insanları; yüksek irade gücü, hırs ve cesaret sahibi olurlar. Eleştiriden ve diplomasiden hoşlanmazlar. İnandıkları doğrularla yaşarlar.

Koç insanları; Yaşamda genel olarak başarılı olup iyi bir mevkiye gelir ve para kazanmayı başarırlar.

Koç’ların kişisel güvenlikleri ile ilgili konularda burçlarının karakteristik özellikleri doğrultusunda ticari yatırımlar gerçekleştirirler. Risk almaktan hoşlanırlar. İleriyi görürler ama en belirgin hataları acelecilikleridir. Bu onlara büyük kayıplar yaşatabilir.

Koç burcu insanı için paranın anlamı: Paylaşmak              

Yatırım ve Boğa burcu denilince;  Venüs’ün duygusal zeki başarılı ve güvenilir düzenli yaşam, tutkularına sarılan, pratik, güvenilir, sabırlı, iş yaşamında uyumlu, sistemli, zenginliği ve iyi yaşamı seven, midesine düşkün, soğukkanlı, iradeli, sadık ve sevecen insanları. Genel olarak sabırlı ve dayanıklı olup büyük bir azime sahiptirler. Boğalar sadık ve vefalı dostlardır. Kişisel rahatlarına ve para konularına karşı çok dikkatlidirler. Duygularını yoğun yaşayan duyarlı ve güvenilir insanlardır. Hayatlarında güvenmek ve güvenilmek onlar için büyük önem taşır.

Sevdiklerine son derece bağlı olan Venüs insanları birlikte çalıştıkları insanlara karşı daima cömert ve koruyucudurlar. Parayı kazanmayı ve yönetmeyi bilen kişilerdir.

Boğa burcu insanı için paranın anlamı: Güç         

Yatırım ve İkizler burcu denilince;  Merkür’ün akıllı uyumlu her işe yatkın entellektüel canlı konuşkan hareketli yabancı dillere yetenekli zamanı yakalayan heyecanlı değişken meraklı kolay öğrenen zeki ve yaratıcı insanları. Hayatın her alanında sempatik tavırları ve parlak zekaları ile başarılı olan mücadeleci eğlenceli dost canlısı kişilerdir. Kariyer hayatlarında başarılı olmak onlar için büyük önem taşır ve bu konuda mücadele etmekten korkmaz birikimlerini de akıllıca değerlendirirler.

Geleceklerini güvence altına almak onlar için büyük önem taşır. Her türlü riski hesaplayarak hareket eder ve daima finansal konularda temkinli davranır yatırımlarını da ilerde olabilecekleri hesaplayarak gerçekleştirirler. Merkür’ün zeki insanları emek verip sahip olduğu taşınmazlar ve kişisel güvenlikleri ile ilgili konularda daima akılcı davranırlar finansal konularda krizleri yönetebilme yetenekleri oldukça yüksektir.

İkizler burcu insanı için paranın anlamı: Bilgi

Yatırım ve Yengeç burcu denilince;  Yönetici gezegenleri Ay’ın duyarlı, sezgisel hassas bilgeleri. Duyguları ile yaşayan güçlü sezgileri ile başarıya giden yolu bulmalarına yardımcı olur. Şefkatli tabiatları meslek hayatlarında duygusallıklarından faydalanan insanların engelleri ile karşılamalarına sebep olsa da mutlaka belirledikleri hedefe eninde sonunda ulaşırlar. Yatırımlarında kendilerini güvende hissetmeleri çok önemlidir. Çalışkan mücadeleci yapıları ticari hayatlarında seçtikleri meslekte başarılı ve kalıcı olmalarını sağlar.

Yengeç burcu insanı için paranın anlamı: Gerçekçilik

Yatırım ve Aslan burcu denilince;  Güneş’in neşeli, umutlu, yüce gönüllü, eli açık, yaratıcı, coşkulu, geniş düşünceli, beğeni ve takdirden hoşlanan açık sözlü güvenilir ve liderlik vasıfları gelişmiş insanları. Para konularında talihli ve dürüsttürler. Çok güçlü iradeye ve amaçlarına yönelme hırsına sahiptirler. Karşılarına çıkan engellere ve zorluklara karşın hedeflerine varmayı başarırlar.

Başarılı olmak takdir edilmek ve kalilteli yaşam standartlarına sahip olmak onlar için büyük önem taşır. Bu amaç doğrultusunda yılmaksızın çalışır ve risk almaktan çekinmezler. Hayatı yüksek tempo içinde yaşayan Aslanlar için maddi güvence oldukça önemlidir.

Aslan burcu insanı için paranın anlamı: İhtişam

Yatırım ve Başak burcu denilince;  Merkür’ün zeki diplomatik detaycı insanları. Başak burcunda doğanlar genel olarak hayatta başarılı olurlar. Çok titiz yargı güçleri ve keskin analiz kabiliyetleri vardır. Ne başkalarını etkilemeye çalışırlar ne de kendileri aldanırlar. Hayatta daima yüksek yaşam düzeyi isterler. Başaklar iş hayatında sevdikleri işi yaptıklarında tüm potansiyellerini ortaya koyar ve başarıyı yakalarlar özellikle halkla ilişkili alanlarda başarılı olurlar.

Başak burcu insanı için paranın anlamı: Emek

Yatırım ve Terazi burcu denilince;  Venüs’ün Aşka hayat veren özel ruhları. Terazi burcunda doğanlar düşüncelerinde ve davranışlarında kararlı insanlardır. Çok kuvvetli ileriyi görüş yetenekleri ve sezgileri vardır. Diplomatik davranışlı, her an tetikte, dengeli ve dürüst olurlar. Çevrelerinde geniş bir dost ve tanıdık halkası bulunur. Resmi işlerde güvenli kişilikleri ile yer bulurlar. Aşkı aşkla yaşayan Venüs insanları zarif yönlerini yaşamlarının her alanına başarı ile yansıtırlar. Kişisel güvenlikleri onlar için fazlası ile önem taşır.

Terazi burcu insanı için paranın anlamı: Güven

Yatırım ve Akrep burcu denilince;  Zodyak’ın gizemli ve en derin bakan gözleri ile aşkın tutku dolu insanları; Akrep burcu kişiliği kararlı, azimli, bağımsız ve enerjik olur. Çok yönlü ve çekici karakterleri vardır. Bir paradoks olarak hem en asil hem de en deli dolu insanları bu burçtan çıkar. Akrepler genellikle çift yönlü yaşarlar; biri kendilerine ait, diğeri de başkalarına yönelik. Politika ve iş alanlarında berrak görüşleri vardır.

Çok dostları olduğu kadar düşmanları da bulunur. Akrepler için sevdikleri ve kendi emekleri ile elde ettikleri her şey çok değerlidir. Sahip olduklarını koruma güdüsü çok yüksek olan Akrepler finansal konularda işi şansa bırakmaktan hoşlanmazlar denetim ve yönetimde iş birliklerine açıktırlar.

Akrep burcu insanı için paranın anlamı: Risk almak

Yatırım ve Yay burcu denilince;  Jüpiter’in ılımlı, şefkatli, adil ve cömert insanları. Yay kişiliği şevkatli azimli düşüncelerini açıkça ifade eden eleştirilmekten korkmadan doğrularını savunan ve inandığı gibi yaşayan insanlarıdır. Fazlası açık sözlüdürler bu özellikleri kendilerine pek çok düşman kazandırır. Kendileri dürüst olduğundan aldatılmaktan nefret ederler. Dostluk yanlısı ve sosyal insanlardır. Her konuda uç noktalar için müdacedele eder ve ani kararlar verirler. Bununla beraber ne iş yaparlarsa hepsinde başarılı olurlar. Kendilerinin ve aile bireylerinin güvenliği onlar için fazlası ile önem taşır.

Yay burcu insanı için paranın anlamı: İstikrar      

Yatırım ve Oğlak burcu denilince;  Satürn’ün disiplinli güçlü adil insanları. Zihinsel yönleri fazlası ile gelişmiş kararlı ve tüm davranışlarında özgür yaradılışlı olurlar. Sıkı bir işçi oldukları kadar derin bir düşünür sayılırlar. İdarecilik ve yöneticilik kabiliyeti isteyen tüm işlerde başarılı olurlar. Ne başkalarını incitici davranırlar ne de onları incitmelerine izin verirler. Mizaçları biraz melankolik sayılabilir ve başkaları tarafından yanlış anlaşılmaları olasıdır. Aile kavramı Oğlaklar için çok önemlidir. Sevdiklerinin huzur ve güvenliği kendi güvenliklerinden once gelir ve bu konularda hassasiyetlerini özveri ile ortaya koyarlar.

Oğlak burcu insanı için paranın anlamı: Biriktirmek         

Yatırım ve Kova burcu denilince;  Değişim efendisi Uranüs’ün dahi insanları. Kovalar aşırı duyarlı olurlar ve duyguları onları incitir. Kendilerini kontrolü elden kaçırabilirler ve sonradan pişman olacakları şeyleri söylerler. Sosyal yaradılışlı olduklarından hayatta yalnız kalmak onları rahatsız eder. Bununla beraber çok iyi dostları ve zeki rehberleri olur. Tartışma ve münakaşalarda üstün ve başarılı sayılırlar. Bilimsel yanları kuvvetli olduğundan böyle alanlarda çalışabilirler.

Halkla ilişkili toplantı ve seronomilerden zevk duyarlar. Kişisel gelişimine fazlası ile önem veren dünya insanı olarak tanımladığımız Kova insanları için güven içinde olmak fazlası ile önem taşır ve bu yönde bilinçli harcamalarda bulunmaktan kaçınmazlar.

Kova burcu insanı için paranın anlamı: Statü

Yatırım ve Balık burcu denilince;  Neptün’ün güçlü sezgileri ile yaşayan duygusal insanları, Balık burcu insanı cömert, sempatik ve kibar olur. Derin düşüncelere dalmayı sevdiklerinden melankolik olurlar. Dostlarına karşı dürüst ve sorumluluklarını aldıkları her konuda güvenilir kişilerdir. Sorumluluk gerektiren her konuda başarılı olurlar. Sahip oldukları statü ve konuma çok değer veren bu insanlar yatırımlarınıda seçimlerini de güvenlikleri ile ilgili konularda yaparlar. Yüksek korkularını kontrol altına almak için tam anlamı ile güvende olmak onlar için büyük bir önem taşır.

Balık burcu insanı için paranın anlamı: Popülerlik