Nesli Özsoy, 80’li yıllarda gazinoların en çok aranılan isimlerinden biriydi. Mehmet Teoman ile evliliği kariyerinde birçok değişikliğe neden oldu. Gazinoların kapanmasıyla da Özsoy sahnelere ara verdi. Sanatçı ile dünün gazino kültürünü konuştuk. (Eda SOLMAZ)

Mucize bebek alkışlarla dünyaya geldi Mucize bebek alkışlarla dünyaya geldi
Nesli Özsoy, 80’li yılların önemli kabarelerinde rol aldı ve gazino sahnelerinin aranılan ismi oldu.

Mehmet Teoman’la evliliğinin kariyerine büyük değişimlere neden olduğunu söyleyen Özsoy, ilk sahneye çıkışını şöyle anlatıyor:

“Ben İzmirliyim ama babamın işi nedeniyle Ankara’da yaşıyorduk. Annemin sesi çok güzeldi. Annem İzmir Radyosu’na seçilmiş genç kızlığında ama dayım müsaade etmemiş. O ses ondan bana geçmiş demek ki... Ankara’da Türk sanat müziği konservatuvarına gittim. Bir gün ailecek gittiğimiz gazinoda sahnedeki sanatçı, şarkı söylememi rica etti. Bir iki Türk müziği şarkısı okudum. Sanatçının menajeri beni çok beğendi ve ailemin izniyle İstanbul’a getirdi. Kadromuzda Neşe Karaböcek, Gülistan Okan, Selçuk Ural, Müjdat Gezen, Perran Kutman vardı. O kadro ile Çakıl Gazinosu’nda çıktık. Mehmet Teoman da o sıra kabareler yapıyordu. Beni görmüş. Gülistan Okan’a sormuş ve tanımak istediğini söylemiş. Anlaştıktan sonra gazinolardan Mehmet Teoman’ın kabare ve müzikal ekibine geçtim. Bir süre sonra da Mehmet Teoman ile evlendim.”