Bulaşık makinesinde kullanıma ve zamana bağlı olarak kimi zaman kötü koku oluştuğu gözlemlenebilir. Ayrıca oluşan kötü koku birçok insanı rahatsız eder. Bu nedenle kötü koku problemini çözen yöntemler merak ediliyor.

Bulaşık makinesindeki kötü koku probleminin pek çok farklı sebebi olabilir. Örneğin makinenin düzenli temizlenmemesi, yanlış deterjan kullanılması veya filtrelerinin tıkalı olması olabilir. Ayrıca söz konusu kötü koku probleminin bambaşka bir nedeni de olabilir.

BULAŞIK MAKİNESİ KÖTÜ KOKUYORSA DİKKAT

Bulaşık makinesindeki kötü koku sorunu, limon yöntemi ile pratik bir şekilde çözülebiliyor. Bu nedenle bulaşık makinesi kötü kokuyorsa, limonun aşağıdaki şekilde kullanılmasına dikkat edilmesi öneriliyor. İşte söz konusu yöntem;

Bulaşık makinesinin çatal kaşık bölmesine 2-3 dilim limon koyulur. Bu sayede oluşan problemin çözüldüğü gözlemlenebilir.

Rutubet ve küf ortadan kalkıyor! Oysa bu kadar basitmiş Rutubet ve küf ortadan kalkıyor! Oysa bu kadar basitmiş

Not: Bulaşık makinesindeki kötü koku problemi, limon yöntemi ile çözülebilir. Ancak kokunun sebebi bambaşka olabilir. Bu nedenle eğer limon yöntemi söz konusu sorunu çözmüyorsa, bulaşık makinesinin bir uzmana gösterilmesi de önerilir.