• BIST 109.156
 • Altın 153,298
 • Dolar 3,8173
 • Euro 4,5053

  Bu sefer de DSP'yi deneyecek!

  03.05.2009 16:38
  Mustafa Sarıgül Genel Başkanlığa aday olacağı sinyalini verdi
  Bu sefer de DSPyi deneyecek!
  Bu sefer de DSP'yi deneyecek! Bu sefer de DSP'yi deneyecek! Bu sefer de DSP'yi deneyecek!

  ŞİŞLİ Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Zonguldak'ın Kozlu Beldesi'nde "Halkçı Sarıgül" sloganları eşliğinde halka hitap ederek, DSP Genel Başkanlığına aday olacağı mesajını verdi. Sarıgül gazetecilerin adaylığı ile ilgili sorusu üzerine ise, Perşembe günü İstanbul'da bir basın toplantısı düzenleyeceğini belirterek, "Türkiye'nin yeni bir Başbakan adayına ihtiyacı var. Türkiye'de bundan sonraki hedef yüzde 48 oydur. Çünkü yüzde 47'yi AKP almıştır" dedi.

  Sarıgül, Zonguldak'ın Kozlu Belde Belediye Başkanı DSP'li Ali Bektaş'ın daveti üzerine kente geldi. Sarıgül, kent girişinde 300 araçlık bir konvoy, kırmızı halı ve kesilmek üzere hazırlanan 4 kurbanlık koyun ile karşılandı. Otobüsten kendini karşılayan partilileri ve vatandaşları selamlayan Sarıgül, daha sonra otobüsten inerek kurban edilmek için hazırlanan koyunların yanına gitti. Oluşan izdiham arasında güçlükle ilerleyen Sarıgül, koyunların kurban olarak kesilmesine izin vermedi. Sarıgül daha sonra, uzun araç konvoyu ile Kozlu'ya geçti. Burada da coşkuyla karşılanan Sarıgül, Cumhuriyet Meydanı'nda, Atatürk, Zeki Sezer ve kendisiyle birlikte Bülent Ecevit'in de posterinin asıldığı DSP Kozlu Belde Teşkilatı'nın önünde halka hitap etti.

  BÜYÜK YÜRÜYÜŞE BAŞLIYORUZ

  Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş'ın verdiği madenci baretini takan Sarıgül, Bülent Ecevit'i rahmetle anarak konuşmasına başladı. Konuşması sık sık "Halkçı Sarıgül", "Başbakan Sarıgül" sloganlarıyla kesilen Sarıgül, 29 Mart seçimlerinden sonra Türkiye'nin bir çok yerinden davetler aldığını, ancak Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş'ın davetinin çok önemli olduğunu belirterek, "Bütün yurttaşlarımla hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden buluşmaya özen gösteriyorum. Kozlu'nun daveti benim için önemliydi. Niye biliyor musunuz? Değerli yol arkadaşım, değerli mücadele arkadaşım, 29 Mart'ta sizin oylarınızla ikinci kez görev verdiğinizi Ali Bektaş başkanımızın davetini kıramazdım. Hiç düşünmedim. Bu büyük yürüyüşe başlayacağımız yerin Kozlu olacağına inanıyorum. Ve Kozlu'ya adım attığımdan andan itibaren göstermiş olduğunuz ilgiye, alakaya sonsuz teşekkür ediyorum. Belki bana sorarsınız neden Kozlu? Türkiye'nin siyasi başkenti Ankara. Türkiye'nin ekonomik başkenti İstanbul. Zonguldak Kozlu da alın terinin başkenti, emeğin başkenti, onurun başkenti olduğu için buradayım. Bu büyük yürüyüşümüz elbette ki Kozlu'dan başlayacaktı" dedi.

  SİYASİ PARTİLER GENEL BAŞKANLARIN MALI

  Konuşmasında AKP'yi ve CHP'yi de eleştiren Sarıgül, şöyle dedi:
  "Siyasi partiler halkın malıdır. Ama şuanda siyasi partiler genel başkanların malı olmuş. Hakka bağlı ve halka bağlı milletvekilleri seçilmiyor. Genel başkanlara itaatkar olanlar ve kölelik yapanlar seçiliyor. Siyaset baronları, sevgisizlikle bilgisizlik üzerine kurdukları şatolarda oturuyorlar. Bölgemizde siyaset yapan, aynı düşü gören insanları birbirine düşürüyorlar. Bir gün bu ülkemizde siyasi partiler kanun ve seçim sistemini mutlaka değiştirmemiz lazım. Bütün bunları yaptığımız zaman olay bambaşka noktalarda olacak. Bugün iktidarda olan AKP iktidarı ne yazık ki başarısızdır. Başarılı olamamıştır. Dış politikada başarısızdır. İşsizlik hat safhadadır. Bu noktada ana muhalefet partisi alternatif olmaktan ne yazık ki uzaktır. En büyük arzumuz bütün demokratik solcuları, bütün sosyal demokratları, ulusal birlikten olan herkesi, bayrağımızdan ayrılmayan, toprağımızdan ayrılmayan herkesi, bu büyük buluşmayı sağlayacağız inşallah"

  HEDEF YÜZDE 48 OY

  Konuşmasının ardından Kozlu Belediyesi'ni ziyaret eden Sarıgül, burada gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Sarıgül, bir gazetecinin DSP Genel Başkanlığı'na aday olup olmayacağıyla ilgili sorusuna, "Önümüzdeki perşembe günü bir açıklama yapacağım. Perşembe'den önce bu konuda bir açıklama yapmak istemiyorum. Ancak Mustafa Sarıgül genel başkan olmaz. Mustafa Sarıgül ve arkadaşları muhalefette kalmaz. Tarih Mustafa Sarıgül ve arkadaşlarını muhalefette yaptığı işlerle yazmayacak, Başbakanlıkta ve iktidarda yaptığı işlerle yazacak. Yeni bir değişime, yeni bir dönüşüme, yeni bir heyecana Türkiye'nin ihtiyacı var. Bu heyecanı ve dönüşümü Türkiye beklemektedir. Türkiye'nin yeni bir başbakan adayına ihtiyacı var. Türkiye'de bundan sonraki hedef yüzde 48 oydur. Çünkü yüzde 47'yi AKP almıştır. Bizim hedefimiz Türkiye'nin dağını taşını, Türkiye'nin her noktasını dolaşmak, yurttaşlarımızın gönlünde sevgi üzerine dünyalar kurmaktır" diye cevap verdi.
  Türkiye'nin, sosyal demokrasinin, bütün demokratik solun yeni bir şahlanmasını, yeni bir birlikteliğini beklediğini vurgulayan Sarıgül, "Bu beklentiyi, bu yapıyı bugün ben Zonguldak'taki vatandaşımızın gözündeki ışıkta gördüm. Zonguldak'a girdiğim andan itibaren gördüm. Zonguldak emeğin başkenti. Biz de Zonguldak'tan bütün ülkemize şu mesajı vermek isteriz; Varlık ve bereket için yollardayız. Biz istiyoruz ki herkes varlıklı olsun. Biz iktidar bekliyoruz. Bütün sosyal demokratlar iktidar bekliyor. Alın teri ve emek iktidar bekliyor" diye konuştu.
  Sarıgül, Zeki Sezer'in istifasının hatırlatılması üzerine ise, "Çok değerli bir siyaset adamıdır. Ülkemize önemli hizmetler vermiştir. Bir demokrasi dersi vermiştir. Sayın Sezer ile dostluğumuz, siyasi yolculuğumuz inşallah hep devam edecektir" diye konuştu.

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim