Yunan Sağlık Bakanı Georgiadis'ten skandal açıklama! 'Bir gece ansızın Ankara'ya gelebiliriz' Yunan Sağlık Bakanı Georgiadis'ten skandal açıklama! 'Bir gece ansızın Ankara'ya gelebiliriz'
İstanbul Esenler’e bağlı Fevzi Çakmak Mahallesi1120 Sokak’ta yapımı devam eden inşaat nedeniyle yanında bulunan 8 katlı bir binada önceki gün saat 22.30 sıralarında büyük çatlaklar oluştu. Daha önceden de hafif olan çatlakların artması üzerine bina sakinleri durumu belediye ve polis ekiplerine bildirdi. Esenler Belediyesi’ne ait zabıta ekipleri, binada yaptığı incelemenin ardından herhangi bir olumsuzluğa karşı apartmanda oturanları tahliye etti. 5 aileden 17 kişi belediye ekiplerinin belirlediği otellere yerleştirildi. 7 kişiden oluşan bir aile ise akrabalarının yanında kalmayı tercih etti. Gece boyunca zabıta ekipleri bina ve çevresinde önlem aldı. Esenler Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada binada 3 gün süreyle ölçümlerin yapılacağı, durumun ölçüm sonuçlarına göre netleşeceği aktarıldı.

‘HER SEÇİM DÖNEMİNDE BİR KAT ATILIYORDU’

1988 yılında yapılan binanın son 2 katı ise bina sakinlerinin iddiasına göre kaçak olarak sonradan eklendi. Bina sakinleri kentsel dönüşüme başvurduklarını ancak kaçak katlar nedeniyle izin verilmediğini söyledi. Binanın 1988 yılında yapıldığını söyleyen daire sakini Nazif Mendeş ise “Binada, ikinci katta oturuyorum. Vallahi binamız zaten eskiydi, mevcut çatlaklar vardı. Yan taraftan da hafriyat alınınca, orasının da inşaatı başlayınca çatlaklar arttı. Kentsel dönüşüm merkezine gittik. Belediyeye de gideceğiz. 2 kat kaçak var binada. Eski dönemlerde, her seçim döneminde bir kat atılıyordu. Zaten elimizi kolumuzu bağlayan o. O yüzden kentsel dönüşüme gidemiyoruz. Kentsel dönüşüm merkezi o iki kat kaçağı çıkartın, paralarını ödeyin öyle gelin diyorlar. Ama bunların hepsi de maliyete bağlı tabii” diye konuştu.