WhatsApp, yeni özelliklerle güncelleniyor ve her geçen gün rakipleriyle arasındaki farkı biraz daha açıyor. Geçtiğimiz yıl onlarca yeniliği ve değişikliği uygulamaya getiren şirket, 2023'e de oldukça hızlı başladı.

Yakın zamanda paylaştığımız bir yazıda bu yıl WhatsApp'a gelecek 5 yeni özelliği sıralamıştık. Şimdi ise test sürecine dahil edilen bir yeni özellik daha ortaya çıktı. Ancak bu özellik kullanıcılar tarafından uzun yıllardır bekleniyordu ve sürpriz oldu denebilir.

Telegram'ın son güncellemesi, gerçek zamanlı mesaj çevirisi getiriyor Telegram'ın son güncellemesi, gerçek zamanlı mesaj çevirisi getiriyor

PAYLAŞILAN GÖRÜNTÜLER ARTIK DAHA KALİTELİ OLACAK

WhatsApp beta'nın en son sürümünde uygulamanın kullanımını etkileyen çok önemli bir özellik ortaya çıktı. Wabetainfo'nun aktardığına göre WhatsApp Android 2.23.2.11 beta sürümünde; fotoğrafların daha kaliteli gönderilmesini sağlayan bir seçenek eklendi.

Ekran resminde de görüldüğü üzere fotoğraf kalitesini ayarlayacak simge, medyanın paylaşıldığı sayfada karşımıza çıkacak. Bu sayede bir fotoğrafı göndermeden önce resim kalitesini orijinal olarak değişterebileceksiniz. Ancak yeni seçenek şimdilik videolar için görünmüyor.

Bilindiği üzere WhatsApp, uzun yıllardır Android cihazlarda fotoğraf konusunda eksikti. Kullanıcılar video veya fotoğraf gönderdiğinde uygulama otomatik olarak görseli sıkıştırıyor ve medyanın kalitesini de düşürüyordu. Neyse ki yeni güncelleme bu soruna çare olacak.

Şimdilik test edilen yeni fotoğraf kalitesi güncellemesi, ilerleyen dönemde kullanıma sunulacaktır diye tahmin ediyoruz.