Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde jandarma ekiplerince orman yangınlarının önlenmesi hedefiyle ormanlık alanlarda kontrol ve denetim devriyesi gerçekleştirildi.

Bozdoğan’da orman yangınlarını önleyici tedbirler çerçevesinde sahaya inen İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ormanlık alanlarda denetim ve kontrol gerçekleştirerek adeta kuş uçurtmuyor. Yapılan denetimlerde jandarma ekipleri sık sık ormanlık alanlarda keşif ve arazi taraması gerçekleştirirken, özellikle insan yoğunluğunun fazla olduğu mesire alanlarında da gerçekleştirilen çalışmalarla vatandaşlar orman yangınlarına karşı duyarlı ve dikkatli olması gerektiği çağrısında bulunuldu.

Efeler 09 SFK’dan transfer şov Efeler 09 SFK’dan transfer şov

Konu ile ilgili Bozdoğan Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada "İlçe Jandarma Komutanlığımıza bağlı ekiplerimiz orman yangınlarına karşı ormanlık ve mesire alanlarında düzenli olarak denetim faaliyetlerinde bulunmaktadır. İlçe Jandarma Komutanlığımıza bağlı ekiplerimiz orman yangınlarına karşı gece gündüz demeden düzenli olarak ormanlık ve mesire alanlarında keşif ve gözetleme faaliyetlerinde bulunmaktadır. Ülkemizin akciğerleri olan ormanlarımızı korumak bütün vatandaşlarımızın ortak görevi olduğundan orman yangınlarına karşı gerekli hassasiyeti göstermemiz gerekmektedir" ifadeleri yer aldı.