• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Bozdağ ve Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na 'röportaj' tepkisi

  06.08.2017 17:41
  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ,CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Almanya'da verdiği röportaja ilişkin, "Devletini, milletini, insanını başkalarına şikayet edenlere bu millet, bu devleti yönetme yetkisini asla vermez" dedi. AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal da "Mesele Avrupa'yı arkana alıp, Anadolu'ya meydan okumak değildir. Mesele Anadolu'yu arkana alıp, Avrupa'ya meydan okumaktır. İşte Recep Tayyip Erdoğan bunu yapıyor. İşte yiğitlik budur" ifadelerini kullandı.
  Bozdağ ve Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na 'röportaj' tepkisi
  Bozdağ ve Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na 'röportaj' tepkisi Bozdağ ve Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na 'röportaj' tepkisi Bozdağ ve Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na 'röportaj' tepkisi

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Almanya'da verdiği röportaja AK Parti' Bekir Bozdağ ve Mahir Ünal'dan den sert tepki geldi. Yozgat'ın Çayıralan ilçesinde bu yıl 9'uncusu düzenlenen Bal Festivali'ne katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

  Türkiye'nin dört bir yanının güvenli olduğunu söyleyen Bozdağ, "Bugün gazetelere yansıdı. CHP'nin Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, Almanya'da bir röportaj veriyor. Bu röportajda kendisine soruyorlar. 'Almanların yüzde 90'ı Türkiye'yi ziyaret etmek istemiyor. Tutuklanmaktan korkuyorlar, haklılar mı?' diye bir soru soruyorlar. Kılıçdaroğlu, cevapta 'ne yazık ki böyle bir ortamın gerçekten mevcut olduğunu tespit etmek durumundayım. Uzun zamandır Türkiye'de hiç kimse için güvenlik garantinin olmadığını söylüyorum' diyor. Yani Almanlar gelsin mi, gelmesin mi? Şimdi 'Türkiye'de kimse için güvenlik garantisi yok' diyor. Soruyorum 'Türkiye'de hiç kimse için güvenlik garantisi yoktur' cümlesi doğru mudur? Çayıralan, Türkiye güvenli bir yer mi? Memleketimizin dört bir yanı güvenli bir yer mi? Güvenli bir yer." dedi.

  "'HERO' TİŞÖRTÜNÜ GİYEN MASUM BİRİ Mİ?"

  Kimsenin giydiği kıyafetten dolayı tutuklanmadığını belirten Bozdağ, "Kimse hakkında giydiği şorttan dolayı adli soruşturma yapılmıyor. Ama terör örgütlerinin propagandasını yaparsanız o zaman terör örgütünün propagandasını yapmak suçtur. Biliyorsunuz FETÖ'cü bir terörist 'Hero' yazan bir tişört giymişti. Ona atıf yapıyor. Ben soruyorum Sayın Kılıçdaroğlu'na. Bu tişörtü giyen alçak sence masum biri mi? Türkiye'nin Cumhurbaşkanının ve ailesini darbeyle indirmekle yetinmediği o gece onun ailesiyle beraber infaz etmek için giden terörist, örgütün propagandasını yapmak, birtakım mesajlar vermek için giydiği tişörtte haklı mı, masum mu? Bu açıklamadan başka var mı böyle? Yok. Kim var, terör örgütlerinin propagandasını yapanlar var. Birisi PKK terör örgütünün paçavrasını üzerine giyip geldiği zaman bu suç olmayacak mı? Almanya'da Almanya'yı bölmek isteyenlerin karıştırmak isteyen terör örgütlerinin işaretlerini, amblemleri üzerlerine giydiği zaman Almanya'nın hukuku onların karşına dikilmiyor mu? Dikiliyor. Türkiye'de olan aynı şeydir. Suç işlemeyene bu ülkede kimsenin müdahalesi yoktur. Ama suç işlediği zaman bu siyasetçi gazeteci buna dokunamayız, bu falan buna dokunamayız onlara suç işlemek serbest denemez. Eğer böyle olursa orada hukuk da olmaz adalet de olmaz. Onun için hepimiz elimizi vicdanımıza koyağız" dedi.

  "BU MİLLET, DEVLETİNİ BAŞKALARINA ŞİKAYET EDENLERE YETKİ VERMEZ"

  Türkiye'de mücadele etmenin yolunun Hans'ın desteğini almaktan geçmediğini söyleyen Bozdağ, "Bu mücadelenin yolu Çayıralanların, Yozgatlıların, Ayşe'lerin, Fatma'ların desteğini almaktan geçiyor. Ali'lerin Ahmet'lerin desteğini almaktan geçiyor ama hala anlamamışlar. O yüzden ki Alman gazeteciler görecek. Oyu Çayıralanlılar verecek, oyu bu aziz milletin evlatları verecektir. Onun içinde şimdiden rüya görmeye başlamışlar. Onlara söz veriyor. 2019'da 'Sayın Cumhurbaşkanı devireceğim' diyor. 'Biz bu işi halledeceğiz, siz hiç endişeye kapılmayın' diyor. Peki Çayıralanlılar, Sayın Kılıçdaroğlu bunu becerebilir mi? İzin verecek misiniz? Allah'ın izniyle bu millet kimin devrileceğini kimin ağlayacağını kimi sevindireceğini çok iyi biliyor. Ben 2019'da da sonrasında da devletini, milletini, insanını başkalarına şikayet edenlere bu millet, bu devleti yönetme yetkisini asla vermez, vermesi de mümkün değildir. Milletine, devletine sevdalı olanlar, milletinden yetki alarak yoluna bundan sonra da devam edecektir" şeklinde konuştu.

  YİĞİTLİK ANADOLU'YU ARKANA ALIP AVRUPA'YA MEYDAN OKUMAKTIR

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal,Göksun Belediyesi tarafından düzenlenen 38. Karakucak Güreş Festivali'nde yaptığı konuşmada, Almanya'nın Fetullahçı Terör Örgütü ile terör örgütü PKK üyelerine adeta kucak açtığını belirtti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun verdiği demeçte Türkiye'yi eleştirdiğini söyleyen Ünal, "Şimdi güya yalanladılar. Diyor ki 'Alman turistleri uyarıyorum, Türkiye konusunda. Siz rahat olun ey Avrupa, Recep Tayyip Erdoğan'ı devireceğiz.' Sen kimin sözcüsüsün. Sen bu milletin sözcüsü müsün? Yoksa sen Avrupa'nın sözcüsü müsün? Biz burada 4 terör örgütü ile savaşmıyor muyuz? Biz burada 15 Temmuz'un arkasında duranlara karşı mücadele vermiyor muyuz? 15 Temmuz sonrası senin, bugün şikayet ettiğin o Avrupa, dönüp de bize 'Geçmiş olsun' dedi mi? Demedi. Mesele Avrupa'yı arkana alıp, Anadolu'ya meydan okumak değildir. Mesele Anadolu'yu arkana alıp, Avrupa'ya meydan okumaktır. İşte Recep Tayyip Erdoğan bunu yapıyor. İşte yiğitlik budur." ifadesini kullandı.

  'ATATÜRK YERLİYDİ, MİLLİYDİ'

  Ünal, şöyle devam etti:  "Şimdi diyorlar ki 'Biz Mustafa Kemal Atatürk'ün takipçileriyiz.' Hadi oradan. Mustafa Kemal Atatürk yerliydi, milliydi. Siz ne zaman yerli ve milli oldunuz. Mustafa Kemal Atatürk emperyalizme karşı mücadele ediyordu. Şimdi siz bizleri kimlere şikayet ediyorsunuz, dönüp bir halinize bakın. Eğer Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu bu cumhuriyetin yüksek ideallerini, kazanımlarını, değerlerini yaşatmaksa, Türkiye'yi muasır medeniyet seviyesine ulaştırmaksa bunu AK Parti yapıyor. Bunu Recep Tayyip Erdoğan yapıyor. CHP bugüne kadar bu ülkede taş üstüne taş koymuş mu? Hayır. O yüzden bu aziz millet kimin ne olduğunu biliyor." Ünal, 15 Temmuz'un bir er meydanı olduğunu, milletin kimin korkak kimin cesur olduğunu gördüğünü vurgulayarak, "Yiğitliğin lafla olmayacağını, vatan, millet sözlerinin lafla olmayacağını 'ölümüne ölümüne' diye sokağa çıkıp çıplak elleriyle ülkesine, vatanına nasıl sahip çıkılacağını bu millet, 15 Temmuz gecesi bütün dünyaya gösterdi." diye konuştu. 

  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim