Boşanma avukatı, aile hukuku ve boşanma konusunda uzmanlaşmış bir avukattır. Boşanma avukatı, mal paylaşımı, çocuk velayeti ve desteği, eş desteği, emeklilik hesaplarının bölünmesi, nafaka, vergi sonuçları ve daha fazlası dahil olmak üzere boşanmanızın tüm yönleriyle size yardımcı olabilmektedir. Bu kapsamda iyi bir boşanma avukatıyla çalışıyor olmak tam anlamıyla beklentinizi karşılayacak olan bir hizmeti almanızı mümkün kılacaktır.

Boşanma Avukatlarının Hizmet Kapsamı

Bir boşanma avukatı, boşanmanın yasal sürecinde kalmasına destek olacaktır. Bu noktada boşanma avukatları gerekli tüm evrakları hazırlayacaklar ve gerekirse duruşmalar sırasında sizin adınıza mahkemeye çıkacaklar. Avukatlar ayrıca, çocuklarla ilgili herhangi bir meselenin yanı sıra varlıkların nasıl bölünmesi gerektiği konusunda eşinizle pazarlık yapmanıza da yardımcı olabileceklerdir.

Boşanma davanızın tüm aşamalarında sizi bir boşanma avukatı temsil edecektir. Kanunların gerektirdiği evrakları dosyalamanıza ve eşinizin avukatının yanı sıra davaya dahil olan tüm arabulucular veya yargıçlarla müzakere etmenize yardımcı olacaklardır. Boşanma avukatları ayrıca nafaka ve velayet konularında deneyim sahibidir.

Boşanma avukatları, Medeni Hukuk maddelerine göre ne kadar nafaka ödenmesi gerektiğini, gelir düzeyinize göre eş desteğinin uygun olup olmadığını ve bir ebeveynin başka bir ebeveynin çocukları üzerinde birincil velayet sahibi olması için herhangi bir neden olup olmadığını bilirler.

Aile hukuku avukatları olarak da bilinen boşanma avukatları, aile hukuku alanında uzmanlaşmış lisanslı avukatlardır. Boşanma avukatları, boşanma davalarının hukuki boyutunda çiftlere ve ailelere yardımcı olmaktadır. Ayrıca çocuk velayeti ve babalık sorunları gibi diğer aile hukuku konularında da yardımcı olabilirler.

Boşanma Avukatları Ücretleri Ne Kadardır?

Boşanma avukatları geniş kapsamlı bir hizmetin merkezinde yer alırlar. Avukatlar ilk önce boşanma davasının ayrıntılarını öğrenerek, boşanma sürecine dair yol haritası oluşturmaktadır. Çoğu boşanma avukatı, hizmetleri için bir saatlik ücret veya sabit bir ücret talep eder. Bazı boşanma avukatları, davanın başında gerektiğinde avukatlık ücreti olarak kullanılabilecek bir vekalet ücreti talep edebilirler.

Boşanma Avukatı hangi Davalara Bakar?

Boşanma avukatları, evli çiftleri içeren her türlü aile hukuku sorununu ele alır. Bu kapsamda bir boşanma avukatı boşanma ve çocuk velayeti konusuna yoğunlaşmaktadır. Boşanma; bir avukat, fesih sürecinde boşanmanın yasalara uygun bir şekilde gerçekleşmesini takip eder. Burada avukatlar boşanma sürecinin müvekkili için istenildiği gibi sonuçlanması için çalışmalar ortaya koymaktadır.

Çocuk velayeti; evli bir çift birlikte boşanmaya karar verebilir veya çocuklarının velayetinin kimde olması gerektiği konusunda anlaşamayabilirler. Çiftler anlaşmazlığa düşerlerse ve kendi başlarına bir anlaşmaya varamazlarsa, çocuk ya da çocukların menfaatine en uygun olanı temel alarak bir hakim onlar adına bu kararı verecektir. Avukatlar bu süreçte müvekkillerinin haklarının korunması için çaba sarf eder.

Boşanma avukatı, boşanma ile ilgili davalarda sizi temsil eden avukatlardır. Boşanma avukatları boşanmanıza yardımcı olabilirler; ancak boşanmanız sırasında ortaya çıkabilecek diğer yasal sorunlar için etkili çözümler bulmanıza destek olurlar.

Boşanma avukatlarına genellikle aile hukuku avukatları denilmektedir. Mülk paylaşımı ve çocuk velayeti konuları da dahil olmak üzere boşanmanızın tüm yönleriyle yardımcı olabilirler. Ayrıca, bazı durumlarda resmi boşanma işlemlerinin yerine kullanılabilecek ayrılık anlaşmalarının taslağının hazırlanmasına da yardımcı olabilirler.

Boşanmada Yasal Süreç Nasıl İşler?

İran’dan gaz akışı 8 gün kesilecek İran’dan gaz akışı 8 gün kesilecek

Bir çift evliliğini bitirmeye karar verdiğinde, boşanma olarak bilinen yasal süreçten geçmek zorundadır. Bu, mahkemenin evliliklerini sona erdiren nihai bir karar vermeden önce gerçekleşmesi gereken birkaç adımı içermektedir. Boşanma avukatları, tam da bu noktada devreye girerek, boşanmanın müvekkilinin istediğini gibi sonuçlanmasına yönelik olarak çalışmalar ortaya koyarlar.

Boşanma sürecinin ilk aşaması, boşanma dilekçesinin yazıldığı aşamadır. Bu aşamada boşanma avukatı boşanma dilekçesinin eksiksiz bir şekilde yazılmasını sağlamaktadır. Sonrasında Aile Mahkemesine boşanma dilekçesinin verilmesiyle birlikte artık boşanma işlemleri de resmiyete dönüşmüş olmaktadır. Devamında önce ön inceleme sonrasında tahkikat aşaması vardır. Boşanma avukatları tüm bur sürecin takip edilmesini de sağlamaktadır.

Bütün bu bilgiler ışığında boşanma sürecinin talebinize uygun bir şekilde yönetilmesini ve istediğiniz gibi sonuçlanmasını istiyorsanız, alanında uzman olan bir boşanma avukatı tutmalısınız. Böylece boşanma sürecinde kendi haklarınızı koruyarak, yasal haklarınızı da elde etmek konusunda etkili bir kazanıma sahip olursunuz. Şayet www.safsoz.av.tr sayfasını ziyaret ederseniz, tam olarak beklentinizi karşılayan bir hizmete de sahip olabilirsiniz.