İYİ Partili Gökçeada Belediye Başkanı Çetin adliyeye sevk edildi İYİ Partili Gökçeada Belediye Başkanı Çetin adliyeye sevk edildi
Son günlerde sert dalgalanma gösteren ve küresel fiyatlamadan negatif ayrışan BIST, yeni işlem haftasının ilk gününde yüzde 4’ü aşan yükselişle gün içerisinde en yüksek 5192 puanı gördükten sonra günü yüzde 4,47 yükselişle 5207,67 puandan  kapadı.

GLOBAL PİYASALAR POZİTİF

Geçtiğimiz hafta açıklanan olumlu ABD, Euro Bölgesi ve Çin verileri piyasalarda korkulan bir ekonomik yavaşlama olmayacağı, daha yumuşak bir geçiş yaşanabileceği beklentisini artırdı. Olumlu verilerle büyük borsalar yükselirken küresel risk iştahındaki artış ise gelişen ülke piyasalarını destekliyor.

BIST100 ENDEKSİNDE KISMİ TOPARLANMA

Geçen hafta 4.600 puana gerileyerek Kasım sonrası en düşük seviyeyi gören endeks, yeniden 5.000 puan üzerine çıkarak hem satış dalgasını durdurdu hem de küresel korelasyonu yakalamış oldu.

Analister, yarın da endekste alımların devam etmesi durumunda 5300 puanın test edilmesini öngörüyor. Görünümde bozulma yaşanmaması endekste düzeltmenin tamamlandığı ve trendin de devam edeceği fikrini güçlendirebilir.