• BIST 99.547
 • Altın 236,490
 • Dolar 6,1013
 • Euro 7,1788

  Bodrum'da New Antique

  23.05.2014 09:28
  Aydın Avcı / Gezi-Yorum

  Aydın Avcı / Gezi-Yorum

  Bodrum'a yolumuz düştü geçenlerde. Gümbet kavşağından Bodrum'a doğru ilerlerken 200-250 metre kadar ilerde, önünde heykeller olan bir mağaza dikkatimizi çekti. Durup gezelim istedik. İçeri girdiğimizde adeta büyülü bir dünyanın içinde bulduk kendimizi. Masa takımları, kütüphaneler, duvarları süsleyen tablolar, ışıklı barlar, abajurlar, aplikler... Mağazanın sahibi bizi görünce ayağa kalkmıştı.

   -"Renkli bir dünyanın tam ortasında oturuyorsunuz hanımefendi" dedik.

  -"Bir arkadaşımın kızı da içeri girince 'Alice Harikalar Diyarı’nda gibi hissettim kendimi'" demişti. Hoş geldiniz" diyerek karşıladı bizi.

  -"Önce tanışalım. Ben Aydın'dan Aydınpost Gazetesi’nden Aydın Avcı.

  -"Memnun oldum. Ben de Meral Beylem.

  -"Daha önce hiç fark etmemiştik bu mağazayı.

  -"Henüz çok yeniyiz. 26 Nisanda açtık kapılarımızı. Buyurun gezebilirsiniz.

  Mağazayı gezmeye başlıyoruz. Bugüne dek görmediğimiz cinsten çok değişik ürünler... Hangisine bakacağımızı şaşırıyoruz.10247507_270545629792097_6886129749374209128_n-002.jpg

  -"Çok güzel ve farklı ürünler"

  -"Evet, Y.Mimar Dekoratör Fikret Tekiner'in masif ahşap, el emeği  olan ürünlerini satıyorum. Çok özel bir koleksiyon… Burada gördüklerinizin hepsi özel olarak tasarlanmış ve tek... Satın alındığında  'kişiye özel' oluyor ve öyle kalıyor. Çünkü bir ikincisi tekrar üretilmiyor. Zaten fabrikasyon olan hiçbir ürün olmadığı için, el emeği bir ürünün aynısının yapılması olanaksız...

  -"Mağaza yeni dediniz ama daha önce de mobilya işiyle mi uğraşıyordunuz?"

  -"Hayır, ben aslında emekli bir TRT prodüktörüyüm."

  -"Pek alakası yok gibi"

  -"Hikâyesi uzun biraz…Emekli olduktan sonra Bodrum'a yerleştim. 10 sene kadar reklamcı olarak çalıştım. Bodrum’da açılan bir fuarda, o dönemde çalıştığım SETU  Ajansla Fikret Beyin New Antique standı yan yanaydı. Fikret Bey, benim patronlarımın çok yakın dostuydu. Yani tanışıklığımız ve dostluğumuz çok eski yıllara dayanıyor."

  -"Peki, bugünkü buluşma nasıl oldu?"

  -"Teklif Fikret Bey'den geldi. "Yıllardır tüm dostlarım bu ürünlerin yeri Bodrum olmalı der durur. Bir mağaza açmaya ne dersin? Senin bu işi becereceğinden eminim."dedi. Önceleri gözüm korktu".Ben program yapımcısıyım. Yazarım-çizerim ama ticaretten hiç anlamam" dedim. Ama O yüreklendirdi beni, başarılı olacağıma inandırdı. Tabii bir de benim bir dost olarak ona ve ürünlerinin kalitesine olan inancım vardı. Fikret Tekiner kendi çevresinde tanınan, iyi bir mimar ve dekoratör. Ürünleri de çok özel… Bu butik kreasyonun Bodrum'da tutunacağını düşündüm."

  -"Düşündüğünüz gibi oldu mu?"

  -"Henüz çok yeniyiz. Daha yeterince tanıtamadık kendimizi. Hatta adımız  New Antique Sanat Galerisi olduğu için, bizi resim galerisi gibi algılayıp geçip gidiyorlar. İçeri girip bir mobilya-dekorasyon mağazası olduğunu görenler, bazen şaşırdıklarını söyleyip, bunu dile getiriyorlar."

  -"Ev dekorasyonları da yapıyor musunuz?"

  -"Sadece ev değil, otel, restaurant, cafe-barların iç ve dış dekorasyonlarını da yapıyoruz. Özel siparişleri özel tasarımlarla gerçekleştiriyoruz."

  -"Gördüklerimiz gerçekten çok özgün tasarımlar... Bodrum'un böyle bir mağazaya ihtiyacı vardı sanırım. Size bol şanslar diliyorum."

  -"Ta Aydın'dan gelip burayı fark etmeniz bir şans zaten benim için. Çok teşekkür ediyorum. Aydınlı dostlara selamlar..."

  -"Bizim gazetemiz tüm Ege’de dağıtılıyor ve biliniyor, web sitemiz ise tüm Türkiye tarafından okunuyor.

  -"O zaman tüm dostlara selam diyelim. Bodrum'a yolları düştüğünde herkesi bekliyorum."

   

  MERAL BEYLEM

  New Antique Sanat Galerisi

  Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:193 Bodrum / Merkez 

  0252 316 77 71

  Bu yazı toplam 4026 defa okunmuştur.
  Yorumlar
  ÇİĞDEM KÖPRÜLÜOĞLU
  23 Mayıs 2014 Cuma 12:09
  12:09
  BODRUM"DENİNCE, MAALESEF DİĞER TURİSTİK BELDELERİMİZE FAZLA NASİP OLMAYAN BİR İMAJ GELİR AKLA. "SANAT VE SANATKARLARI. ZATEN "BODRUM'U DA,BODRUM"YAPAN ÖZELLİKLERİN BAŞINDA DA BU ÖZELLİK VARDIR. BU SÖZ , ESKİ ÇEŞME BELEDİYE BAŞKANINA AİTTİR. ŞİMDİ,TRT 'DEN EMEKLİ MERAL BEYLEM'İN ,ESKİ DOSTU Y.MİMAR DEKORATÖR FİKRET TEKİNER İLE AÇTIĞI MAĞAZA DA, BU İMAJA YENİ BİR DAMGA GİBİ.. NEYSE FAZLA SÖZE GEREK YOK. NEW ANTİQUE ANLATILMAZ YAŞANIR...
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim