Bodrum Belediyesi’nde hakkındaki iddialar nedeniyle hakkında idari soruşturma başlatılan Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, Başkan Aras’ın kararıyla görevden alındı.

Bakan Kirişci: Bu seçim çok önemli, öbür tarafa gittiğimizde soracaklar Bakan Kirişci: Bu seçim çok önemli, öbür tarafa gittiğimizde soracaklar

Bodrum Belediyesi'nde üst yönetiminde değişiklikler devam etti. Bir süredir yapılması beklenen değişikler ile İmar, Fen İşleri, Temizlik İşleri, İşletme ve İştirakler, Emlak ve İstimlak müdürleri değişmişti.

Son olarak, hakkındaki iddialar nedeniyle hakkında idari soruşturma başlatılan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun'a, çıkan rapor doğrultusunda Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras'ın kararıyla görevinden alındı.

Sabah'tan Hayrettin Şaşmaz'ın haberine göre 2019 yılının Kasım ayından bu yana Bodrum Belediye Başkan yardımcılığı görevini yürüten Hüseyin Tutkun, hakkında ortaya atılan iddialar nedeniyle yetkileri elinden alınmıştı.

Birkaç aydır yetkisiz atanmış belediye başkan yardımcısı pozisyonunda olan Tutkun'a, hakkındaki adli ve idari süreçler tamamlanana kadar Başkan Ahmet Aras kararıyla görevinden el çektirildiği öğrenildi.

Teftiş kurulu başkanlığının hakkında yürüttüğü inceleme ve soruşturma sonunda ortaya çıkan rapor doğrultusunda Başkan Ahmet Aras'ın bu kararı imzaladığı bildirildi.