Chrome, Android üzerinde web sayfalarını sesli okuyabilen yeni bir özellik sundu Chrome, Android üzerinde web sayfalarını sesli okuyabilen yeni bir özellik sundu
2017 yılında Black Mirror yaratıcısı Charlie Brooker, dördüncü sezonunu USS Callister adlı bölümüyle açtı. Bu bölümde Jesse Plemons, meslektaşlarının dijital klonlarını kendi klasik Star Trek tarzı dünyasında hapseden Robert Daly karakterini canlandırdı. Klonlar için bu durum tam bir kabus haline gelmişti, ta ki Nanette Cole (Cristin Milioti) önderliğinde Daly'ye karşı bir isyan başlatana kadar. Bölüm o kadar beğenildi ki Brooker 2018'den beri bir devam filmi hakkında konuşuyordu. Şimdi, bu devam filminin üretimine başlandığı belirtiliyor.

The Hollywood Reporter ile yaptığı röportajda Brooker, devam filminin bu kadar uzun sürede neden bir araya geldiğini açıkladı ve ekibin yeniden bir araya geldiğini dile getirdi. Brooker, "Bu konu üzerine uzun süre düşündük," dedi. "Çeşitli versiyonlar üzerinde çalıştık, yıllar boyunca ara ara farklı yaklaşımlar denedik. Ancak birçok programı koordine etmek zorundaydık ve pandemi de işleri zorlaştırdı. Bu yüzden olmayacak gibi görünüyordu ama gerçekleştiğinde çok sevindim. Karakterleri yazmak benim için bir lüks. Black Mirror'da bir karakterin bir bölümden daha uzun süre hayatta kalması daha önce hiç olmamıştı. Bu çok eğlenceli oldu ve onları sette görmek harikaydı."

Brooker, Plemons'ın karakterinin de önceki bölümdeki akıbetine rağmen geri dönebileceğine dair ipuçları verdi. Ayrıca hikaye için daha geniş bir tuval sunduğunu belirtti. "Hikayeyi kaldığımız yerden devam ettiriyoruz," dedi Brooker. "Ve bazı yeni karakterler de var. Onların şimdi nerede olduklarına dair yeni şeyler var."

Black Mirror 7. sezonu 2025'te Netflix'te prömiyer yapacak.  "Black Mirror" dizisinin en sevilen bölümlerinden bazıları: