Twitter üzerinden paylaştığı Bitcoin yorumlarıyla ünlenen tecrübeli analist Peter Brandt, BTC’nin uzun vadeli görünümde bir yükseliş grafiği modeli oluşturduğunu öngörüyor.

Investing.com'da yer alan habere göre Peter Brandt, dün twitter üzerinden son Bitcoin fiyat hareketini değerlendirirken en büyük kripto para için olumlu bir görüş bildirdi.

Tecrübeli analist, kimsenin piyasanın nasıl hareket edeceğini kesin olarak bilemeyeceği hatırlatmasını yaparak Bitcoin fiyat hareketine göre teknik açıdan görüşünü paylaştı. Brandt, paylaştığı grafikte kısa vadede formasyonun tamamlanması için potansiyel boyun çizgisinin yeniden test edilebileceğini ve BTC’nin bir düzeltmeye girmeden 25.000 dolara kadar devam edebileceğini öngördü. Brandt, bunun yanında en önemli destek alanını 18.387,5 dolar olarak görüyor.

100 BİN DOLAR TAHMİNİ

Uzun vadeli bakış açısına göre ise popüler analist, bu yıl Bitcoin’in 50.000 dolara kadar devam edebileceğini ve ardından 34.000 dolara kadar bir düzeltme gördükten sonra 2024 yılında 100.000 dolara kadar çıkabileceği görüşünü iletti. Brandt, yaptığı analize göre düşüş döngüsünde dibin görüldüğüne inanıyor. Bu da analistin daha önce Bitcoin’de dip fiyatın 13.000 dolar olabileceğine dair görüşünün artık geçerliliği yitirdiği şeklinde yorumlanabilir.

Bitcoin’in 2023 yılı itibarıyla başladığı toparlanma ivmesi, birçok analistin yükseliş görüşlerini paylaşmasına neden oldu. Bunun yanında Bitcoin’in geçmiş dönemlerdeki döngülerini inceleyen Glassnode da Bitcoin’in önümüzdeki dönemlerdeki fiyat hareketleri konusunda görüşünü sundu.

Kaynak: İnvesting.com/Günay Caymaz