Amazon'un drone teslimatları çok da iyi gitmiyor! Amazon'un drone teslimatları çok da iyi gitmiyor!
Kripto para borsası özellikle son 3 yıldır aktif olarak hayatımızda olmasına rağmen hala güvenilebilirliği son derece az olan bir mecra. Tabi bu durumun arkasında, söz konusu platformlara yönelik hukuki bir zeminin olmaması durumu yatıyor. Nitekim geçtiğimiz aylarda patlak veren FTX skandalı, kripto para tabutuna çakılan son çivi olarak değerlendirilmişti. Ancak anlaşılan henüz en kötü senaryonun gerçekleştiğini söylemek için erken.

Dün akşam saatlerinde bir açıklama yapan bankacılık sektörünün önemli analiz şirketlerinden Standard Chartered, Bitcoin’in değer kaybı serüveninin henüz son bulmadığını ve bu kripto para biriminin önümüzdeki yıl yani 2023 yılında mevcut değerinin %70’ini daha kaybederek 5.000 dolar seviyesine gerileyeceğini iddia etti.

Şirketin bu açıklamaları sektörde şok etkisi yaratırken, Standard Chartered Bitcoin’in bu sene de benzer bir oranda değer kaybı yaşadığını ancak bu durumun geçtiğimiz yıl söylenilmiş olsaydı bile yine kimse tarafından inanılmayacağını belirtti.

Öte yandan bir başka önemli yatırım uzmanı Mak Mobius’da aslında geçtiğimiz günlerde benzer bir fikri dile getirmiş ve 2023 yılının kripto paralar için daha sıkıntılı geçeceğini söyleyerek, kendi kişisel görüşüne göre 2023 yılında Bitcoin’in 10.000 dolar seviyesine kadar gerileyeceğini tahmin ettiğini belirtmişti. Bakalım Bitcoin bu açıklamaların ardından nasıl bir pozisyon alacak?