Ümraniye'de eşi ve kızlarını katletmişti! Cani Suat Güney'den şaşkına çeviren savunma: Uzaylı alçakların peşine neden düşülmüyor Ümraniye'de eşi ve kızlarını katletmişti! Cani Suat Güney'den şaşkına çeviren savunma: Uzaylı alçakların peşine neden düşülmüyor
Bitcoin, 11 Ocak'ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu onaylamasıyla 49 bin dolar seviyelerine çıktı, ancak daha sonra bir gerileme yaşadı. Ancak, 8 Şubat itibariyle 44 bin doların üzerine çıkarak 45 bin dolara yaklaştı. Saat 11.45’te Bitcoin, 44 bin 700 dolardan (8 Şubat kuruyla yaklaşık 1 milyon 370 bin TL) işlem görüyor.

Bitcoin, bu seviyeye 23 Ocak'ta test ettiği 38 bin 500 dolar düzeyinden geldi. Bu yükselişin arkasındaki ana etken, Ethereum (ETH) ile ilişkilendirilen piyasa hareketidir. Ark Invest ve 21Shares gibi yatırım firmalarının spot Ethereum ETF’sine yönelik yaptığı değişiklik, kripto para piyasasında bir yükselişi tetikledi.

Şirketlerin SEC'e sunduğu yeni uyumluluk güncellemesi, Bitcoin başta olmak üzere birçok varlıkta önemli artışları tetikledi. Ethereum da bu artışa paralel olarak yüzde 4'e yakın bir artışla 2.400 dolar seviyelerine ulaştı.