• BIST 108.518
 • Altın 153,390
 • Dolar 3,8429
 • Euro 4,5142

  'Birlik sağlanamadı'

  28.05.2009 08:05
  Geçtiğimiz Cumartesi günü yapılan AK Parti Aydın 3. Olağan Kongresi öncesi ismi AK Parti İl Başkanlığı için anılan ve bu konuda parti tabanının büyük desteğini alan Şevket Kaya, kongre sürecinde yeni yönetimin birliği sağlayamadığını iddia etti.
  Birlik sağlanamadı
  'Birlik sağlanamadı' 'Birlik sağlanamadı' 'Birlik sağlanamadı'

  Mevcut AK Parti İl Başkanı Sadık Atay"ın tek listesiyle gerçekleştirilen AK Parti Aydın 3. Olağan Kongresi"ni değerlendiren Şevket Kaya, kongrenin istenilen birliği sağlayamadığını ileri sürdü. Kongre sürecinde yaşananlara da değinen Kaya, “Biz seçimden önce 3 aday olarak Ankara'ya çağırıldık ve Sayın Başbakanımız birlik ve beraberliğin sağlanması adına tek liste ile kongreye gidilmesi, bu listenin de tüm adayları içinde barındırmasını istedi. Bu süreç içerisinde Sayın Atay sadece bir kez beni telefonla aradı. Kongre sabahı listede kendi adımı göremeyince ilgili arkadaşları aradım ve neden listede olmadığımı sordum. Onlar da unuttuklarını belirttiler. Böylelikle Ankara'da bize Sayın Başbakanımızın tarafından iletilen tavsiyelerine uyulmadığını gördüm” dedi.
  Kendisi hariç diğer tüm adayların Sadık Atay tarafından listeye alındığına işaret eden kaya, “İl başkanlığı için adı geçen arkadaşlarımızın ben hariç hepsi il yönetim listelerine alındı. Ama yönetimden istifa ettiler. Bu da birlik ve beraberlik için yapılan tek listeli seçimin amacına ulaşamadığını gösteriyor” şeklinde konuştu.
  Son dönemde gerek genel seçimde gerekse yerel seçimlerde AK Parti'nin başarısı için elinden gelen tüm çabayı harcadığını savunan Şevket Kaya, yeni yönetim tarafından hiçe sayılmalarının ve kongre sonrasında gerçekleşen istifaların yakışıksız olduğunu sözlerine ekledi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim