• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Birincilik için ter döktüler

  13.11.2008 10:44
  Aydın’ın Nazilli ilçesinde ilköğretim 7. sınıf öğrencileri arasında düzenlenen ve büyük bir çekişmeye sahne olan ‘Salıklı beslenme’ konulu bilgi yarışmasının birincisi kura ile belirlenebildi. Yarışmada soruların tamamını doğru yanıtlayan 6 okul arasında
  Birincilik için ter döktüler
  Birincilik için ter döktüler Birincilik için ter döktüler Birincilik için ter döktüler

  Nazilli Özel Aydınlık İlköğretim Okulunun ev sahipliğini yaptığı ve büyük çekişmeye sahne olan "Sağlıklı Beslenme" konulu bilgi yarışmasına 12 okul katıldı. Zafer, Şehitler, Recebbey, Özel Aydınlık, Nahit Menteşe, İstiklal, Fatih, Çapahasan, Cumhuriyet, Atatürk ve Ahmet Yesevi İlköğretim okullarının katıldığı bilgi yarışmasında her okulun 3 öğrenci temsilcisi yarıştı. İlk etapta öğrencilere15 soru soruldu. İlk 8 soruda soruların tamamının doğru cevaplanması nedeniyle puanlarda eşitlik bozulmazken 9. soruda 3 okul elendi. Yarışmanın son sorusuna kadar kalan 9 okul birlikte eşit puanlarla giderken15. ve son soruda 3 okul daha elendi. Kalan 6 okula sırayla yedek 4 soru soruldu. Ancak yine eşitlik bozulmadı. Sorulan 19 soruyu da doğru cevaplayan 6 okul arasında birincilik için kura çekildi. Yapılan kurada 1. yazan kağıdı çeken Zafer İlköğretim Okulu 7. sınıf sözcüleri Merve Tosun, Hidaye Çakmakçı ve Aslı Gencer yarışmadan birincilikle ayrıldı.
  Dakikalarca alkışlanan öğrenciler şanslı olduklarını ifade ederek, “Aslında bu yarışmada 6 birinci vardı. Ama şanslı olan biz olduk. Diğer okulların adına üzülüyoruz ancak birinciliğin bizim okula çıkması nedeniyle çok mutlu olduk. İlçemizi en iyi şekilde temsil ederek Aydın"dan şampiyonluk alarak dönmek istiyoruz. Sınıf öğretmenimize, okul müdürümüze ve bizi sonuna kadar destekleyen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dediler.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim