Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş: 1200 civarında bina yıkıldı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş: 1200 civarında bina yıkıldı
Hafsanur Sancaktutan'ın canına kast ettiği iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. İddianın kaynağı ise Bircan Bali. Oyuncu iddialardan sonra bileklerinin fotoğrafını paylaşmak zorunda kaldı. Bircan Bali, tepkilerin odağı oldu. Hafsanur Sancaktutan, belgelerle canına kast etmediğini kanıtlayacağını ve Bali'ya dava açacağını duyurdu. Bircan Bali de belgelerle kanıtlayacağını söyledi. İşte olayın perde arkası...

Denizcan Aktaş ile ayrıldıktan sonra Afra Saraçoğlu'nun eski aşkı Mert Yazıcıoğlu ile aşk yaşadığı haberleriyle gündeme gelen Hafsanur Sancaktutan hakkında bir iddia ortaya atıldı.

Etkili oyunculuğuyla beğeni toplayan Sancaktutan’ın geçen cuma akşamı ailesiyle çıktığı yemek kabusa döndü. Eve gittiğinde fenalaşan oyuncu apar topar hastaneye kaldırıldı.

Zehirlendiği ortaya çıkan Hafsanur Sancaktutan’ın midesi yıkandı. Güzel oyuncu daha sonra taburcu edildi. Ancak Söylemezsem Olmaz programı ise Hafsanur Sancaktutan hakkında başka bir iddia ortaya attı.

Programın yorumcularından Bircan Bali, canlı yayında yaptığı açıklamada "Hafsanur, eski sevgilisi ile tartışarak ilişkisini bitiriyor. Daha sonra evinde ilaç içerek bileklerini kesiyor."

"Deniz Can'ı arayarak 'İyi değilim, kendime zarar vereceğim' diyor ve fotoğraf çekerek çocuğa gönderiyor. Deniz Can da hemen eve sağlık ekiplerini yönlendiriyor."

"Ambulansla hastaneye kaldırılan Hafsanur'un midesi yıkanıyor ve bileklerine müdahale ediliyor. Hafsanur bu olayın gizli kalmasını istediği için adının evraklarda yer almamasını istiyor ve o gece taburcu olmak istemiş."

"Benim haberimden sonra bir açıklama yaparak 'İntihara teşebbüs etmedim, zehirlendim' diyecek. Ben haberimin arkasındayım, hastanedeki konuşmalarına kadar her şeyi ortaya çıkartırım" dedi.

Sosyal medya hesabından bileklerini göstererek intihar iddiasını kesin bir dille yalanlayan Hafsanur Sancaktutan, zehirlendiği için hastanelik olduğunu söyledi. Sancaktutan, "Biraz önce televizyonda yayınlanan bir magazin programında beni ve ailemi çok üzen, çok zor durumda bırakan bir haber yapıldı."

"Tedavi olduğum hastaneden gerekli raporları alarak, yasal bir süreç başlatacağım için avukatım tarafından bu aşamada detaylı bir açıklama yapmamam istendi. Tek söyleyeceğim; 22 yaşında ailesini, işini ve hayatı çok seven bir gencim."

"Böyle bir habere maruz kaldığım için çok üzgünüm. Basında ve sosyal medyada bu konuda vicdanlı davranılacağına inanıyor, habere itibar edilmeyeceğini umuyorum. Hassasiyet gösteren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

GERİ ADIM ATMADI

Hafsanur Sancaktutan'ın canına kast ettiğinden emin olduğunu söyleyen Bali'nin geri adım atmaması ve oyuncunun bileğini paylaşması tepki çekti. Bali'nin sözlerine sözlü şiddet olduğunu söyleyen kullanıcılar büyük tepki gösterdi.

Hayal Köseoğlu da bir paylaşım yaparak "Çok kötü kalplisiniz hanımefendi. Umarım size açılan davaların altında çürürsünüz. Yüzünüzdeki o çirkin tebessüm mide bulandırıcı. Korkunç birisiniz. Allah sizin karanlık ruhunuza tez zamanda şifa versin" dedi.

TWİTTER'DA GÜNDEM OLDU

Bircan Bali, Twitter'da da tepkilerin odağında... Gündemin ilk sıralarına yerleşen Bali'ye birçok kişi tepki yağdırıyor. İki taraf da kendinden emin. İşin aslı ne, ilerleyen günlerde göreceğiz...