Ünlü YouTuberdan ötenazi kararı! 40tan fazla kişiliği var, yardımlı intihar tartışma yarattı Ünlü YouTuberdan ötenazi kararı! 40tan fazla kişiliği var, yardımlı intihar tartışma yarattı
Kripto borsası tarafından bugün yayımlanan bildiride Crypto.com’un CEO’su Kris Marszalek, işten çıkarma kararının finansal yönetim faaliyetlerini ihtiyatlı şekilde yürütmek ve şirketi uzun vadeli başarı için yeniden konumlandırmak için alındığını dile getirdi.

Crypto.com, geçen yıl Temmuz döneminde de 260 çalışanını işten çıkarmıştı. O dönem toplam iş gücünün %5’i işten çıkaran borsa, bu sefer daha yüksek oranda bir işten çıkarma planı duyurdu.

Böylece borsa, bu hafta işten çıkarma planlarını açıklayan endüstrinin diğer büyük kuruluşları Coinbase, Huobi ve Blockchain.com’u takip etti. Coinbase, geçtiğimiz günlerde 950 kişinin işine son vereceğini söylerken Huobi, toplam iş gücünü %20 oranında azaltacağını doğruladı. Blockchain.com ise yaklaşık 110 çalışanının işine son vereceğini duyurdu.

Kripto borsaları, boğa sezonun hızlı büyüme sonucu personel sayılarını da hızla artırdı. Son olarak FTX’in çöküşü sonrası piyasa koşullarının iyiden iyiye zorlaşmasının ardından ekonomik sorunlarla baş etmek zorunda kalan borsalar, bu olumsuz şartların bir sonucu olarak işten çıkarma politikalarını yürürlüğe koymaya başladı.

BINANCE TAM TERSI BIR POLITIKA IZLIYOR

Piyasanın en büyük kripto para borsası Binance ise rakiplerinin işten çıkarmalar ve çeşitli bölgelerdeki faaliyetlerini sonlandırma girişimlerine karşılık 2023’te büyüme planlarını ortaya koyuyor. Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, son açıklamalarında bu yıl şirketin personel sayısını %15 - 30 oranında artırmayı düşündüklerini söyledi.

Bu açıklamalara göre Binance, rakipleri hızlı şekilde küçülme politikası uygularken piyasadaki olumsuz koşullara rağmen tam tersi bir politika izlemeye hedefliyor.

Yazar: Investing.com / Günay Caymaz