Lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan gençleri YouTube ve Instagram gibi platformlarda “Tam puan için neler yapmalı, net artırmak için haftalık program hazırlayalım” videolarıyla ikna eden bazı eğitim koçları geride şampiyon değil mağdur öğrenciler bırakıyor. Anlaştıktan sonra “Ekibimdeki şu ismi belirledim, benim yerime sana o koçluk yapacak” yanıtıyla şaşkına dönen gençler, paralarını da geri alamıyor. Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, bu durumdaki öğrenci ve velilere “Savcılıklara başvurun” çağrısında bulundu.

İçişleri Bakanı Soylu'nun kuzenini öldüren sanığa müebbet istemi İçişleri Bakanı Soylu'nun kuzenini öldüren sanığa müebbet istemi
 

SINAV stresiyle boğuşan öğrenci ve veliler, ders çalışma yöntemleri, zamanı kullanma, motivasyonu artırma beklentisiyle kendilerine yol göstermesi için YouTube ve Instagram’dan başvurdukları eğitim koçlarının yarattığı sıkıntıdan şikâyetçi.

Sosyal medyada gördükleri koçtan destek alacaklarını zanneden pek çok gençten ilk olarak verilen hesap numarasına ödeme yapılması isteniyor.