SONDAKİKA | Ekrem İmamoğlu, CHP'deki değişim süreci hakkında konuştu SONDAKİKA | Ekrem İmamoğlu, CHP'deki değişim süreci hakkında konuştu

Binali Yıldırım, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında, "Sinan Bey'in de çok havaya girmemesi gerekir. Aldığınız oyu pazarlamaya kalkarsanız; ticarete dönüştürürseniz o seçmen size çok hoş geldin demez" dedi.

'SİNAN OĞAN'IN MÜŞTERİSİ ÇOK'

Seçimlerin ilk turunu değerlendirdikten sonra ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ı neden aradığını açıklayan Binali Yıldırım şunları söyledi: ''Ben Sinan Oğan'ı tebrik etmek için aradım. Sizin görüşleriniz ile bizim görüşlerimiz arasında küçük bir fark var dedim. Şu anda Sinan Oğan'ın müşterisi çok. Sinan Bey'le görüşme yapılıp yapılmayacağının kararını ben veremem.

'DEREYİ GÖRMEDEN PAÇALARI SIVIYORLAR'

Sinan Bey'in de çok havaya girmemesi gerekir. Aldığınız oyu pazarlamaya kalkarsanız; ticarete dönüştürürseniz o seçmen size çok hoş geldin demez. Ne yapıyorsun kardeşim benim oyumu pazarlık yapma hakkını sana kim verdi der. Biz Cumhur İttifakı'yız, bizim ittifakımızda kişisel menfaatler yok. Biz menfaat ittifakı değiliz. Karşıdaki menfaat ittifakı. Bunu rahatlıkla söylüyorum. Dereyi görmeden paçayı sıvıyorlar, herkese yardımcılık veriyorlar."