Vodafone Park’taki Beşiktaş-Fenerbahçe karşılaşmasının kader adamları kaleciler olacak. Sezona formsuz başlayan iki genç kalecinin taraftarların gözünde yeniden değerlenmek ve özgüvenlerini yeniden kazanmak adına haftalardır bu maçı bekledikleri bilinmekte. Yapacakları bir hatayla derbinin skoruna direkt etki edecek olan iki eldiven, mücadeleyi hata yapmadan kapatıp hem takımlarına galibiyeti getirmek hem de eleştiri oklarından kurtulmak istiyor.

Beşiktaş ve F.Bahçe arasındaki derbinin kilit isimleri olarak Ersin Destanoğlu ve Altay Bayındır ön plana çıkmakta... Sezona formsuz başlayan iki genç kalecinin taraftarların gözünde yeniden değerlenmek ve özgüvenlerini yeniden kazanmak adına haftalardır bu maçı bekledikleri bilinmekte. Gerek Ersin’in gerekse Altay’ın performanslarının skor tabelasına direkt etki edeceği düşünülünce, hangi kalecinin kurtarışlarıyla hangi kalecinin hatalarıyla derbi maçına damgasını vuracağı başlama vuruşu öncesinde en çok merak edilen soruların başında geliyor.

ALTAY BİRÇOK MAÇI ÇEVİRMİŞTİ

Aldığı skorlar ve sergilediği oyunla taraftarların ve tüm otoritelerin beğenisini kazanan Fenerbahçe’de performansı en çok eleştirilen isim Altay Bayındır... Geçmiş yıllarda her zaman takımın en güven duyulan ismi olan, birçok maçı tek başına çeviren Altay bu sezon ise oldukça formsuz bir görüntüde. Gerek Fenerbahçe gerek A Milli Takım’daki performansıyla son dönemde eleştiri oklarının hedefine gelen genç kaleci eski moral motivasyonunu kazanmak için Beşiktaş derbisini çıkış maçı olarak görüyor.