Melo'dan Volkan Demirel'e destek paylaşımı Melo'dan Volkan Demirel'e destek paylaşımı
Galatasaray'da Berkan Kutlu bu sezon yakaladığı çıkışla taraftarla arasını düzeltmeye başladı. Daha önce birçok kez taraftardan tepki gören ve ıslıklanan milli oyuncu, son iki sezonun en çok övgü alan orta saha oyuncusu Miguel Crespo'yu geride bıraktı.

Galatasaray forması giyen Berkan Kutlu, bu sezon gösterdiği performansla takdir topluyor. Galatasaray taraftarının uzun süre eleştirdiği ve zaman zaman ıslıkladığı Berkan, herhangi bir ters tepki göstermeyerek çalışmalarını sürdürmüştü.

Gelen şansları iyi kullanan 24 yaşındaki orta saha, "en fazla ikili mücadele kazanan oyuncu" istatistiğinde lider.

Comparisonator Türkçe'nin paylaştığı istatistiğe göre, maç başına 10.23 ikili mücadele kazanan Berkan, yüzde 66 ortalamayla zirvede yer aldı. Berkan'ı takip eden isimler ise İstanbulspor'dan Rroca (9.68 ve yüzde 56) ile Fenerbahçe'den Miguel Crespo (9.62 ve yüzde 55) oldu.

Berkan Kutlu sezon başında Galatasaray'dan ayrılmanın eşiğinden dönmüş ve adı bir süre Beşiktaş'la anılmıştı. Berkan'ın takımda kalmasını ısrarla isteyen Okan Buruk, özellikle Torreira'nın yokluğunda Berkan'a sık sık süre veriyor.

Fenerbahçe ile oynanan derbi karşılaşmasının da yıldızlarından olan Berkan, hem kulübün hem de taraftarın övgülerine mazhar olmuştu. Berkan için özel bir paylaşım yapan Galatasaray sosyal medya hesapları, oyuncuyu Felipe Melo'ya benzetmişti.