Akaryakıt fiyatlarına yeniden zam geliyor. Bu geceden itibaren benzin ve mazota tekrar zam yapılacak. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Benzin fiyatlarına gelen zamların ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz dönemlerde artan dolar kuru yüzünden benzin fiyatlarında ciddi zamlar karşımıza çıkmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kur korumalı TL mevduat sistemini açıklamasının ardından dolar kuru kontrol altına alındı ancak buna rağmen benzin fiyatlarındaki zamlar dur durak bilmiyor. 

Bu geceden itibaren benzine yeni bir zam daha yapılacağı söyleniyor. Buna göre bu geceden itibaren benzine 58 mazota 57 kuruş zam geliyor.

Akaryakıt tedarikine şimdi de brent petroldeki fiyat artışı eklendi. Ayrıca Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan kriz de sektörde fiyatların yeniden belirlenmesine neden oldu. Sektörde yaşanan küresel kriz sonrası benzinin ve motorinin litre fiyatına zam tekrar gündeme geldi.

Dünya genelinde artan enflasyon ve koronavirüs ile gelen kıtlıklar sebebiyle hayat şartları zorlaşmaya devam ediyor. Bu durum da direkt olarak akaryakıt fiyatlarına yansıyor.

Yeni zamla ilgili  CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Özkan benzine 58, motorine ise 57 kuruşluk yeni zammın geleceğini ifade etti. Özkan yaptığı paylaşımda "Benzine 58 kuruş, motorine 57 kuruş zam bekleniyor. Bu artışla birlikte 1 Ocak'tan bugüne benzine 2,27 TL mazota ise 3,32 TL zam gelmiş olacak. Türkiye yönetilemiyor, fatura vatandaşa çıkıyor" dedi.
 

Petrol için 3 ilde harekete geçildi! Bakanlık resmen açıkladı Petrol için 3 ilde harekete geçildi! Bakanlık resmen açıkladı