Çok değil henüz birkaç saat önce son zamanların en büyük benzin ve mazot indirimi haberlerini okumuşken, şimdi de her iki akaryakıta da zam geleceği duyuruldu.

Mars etrafında dönüyordu! Bir anda havada durdu Mars etrafında dönüyordu! Bir anda havada durdu
Akaryakıt fiyatlarının sürekli hareket halinde olmasına alıştık. Ancak hiç değilse aynı gün içerisinde önce indirim sonra zam haberleri okumasak daha iyi olacaktır. Öyle ki geçtiğimiz saatlerde servis ettiğimiz bir haberimizde, son ayların en yüksek tutarlı indirimlerinden birinin dün geceden itibaren pompalara yansıdığını söylemiştik.

Buna göre benzin fiyatları 1,51-TL mazot fiyatları ise 2,41-TL gerilemişti. Son indirim sayesinde benzin fiyatlarının 19-TL’nin mazot fiyatlarının ise 25-TL’nin altına gerilemesi akıllara acaba yeni bir indirim furyası başlar mı sorularını getirirken, kötü haberin gelmesi hiç de gecikmedi. Buna göre sektörden gelen bilgiler, Pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere benine 56 kuruş, mazota ise 70 kuruş zam yapılacağını söylüyor.

Eğer herhangi bir gelişme yaşanmaz ve bu zamlar iptal edilmezse, çoğu sürücü indirimli fiyatlardan yakıt almaya fırsat bile bulamadan her iki akaryakıt türü de zamlanmış olacak. Peki bu durumun sebebi ne? Tabi ki Brent Petrol fiyatları. Cuma günü 92 doların altına inen petrol fiyatı bugün yeniden artışa geçti ve 94 dolara yelken açtı. Tabi ülkemizdeki yüksek kur seviyesi yüzünden 2 dolarlık artış bile kısa süre içerisinde pompa fiyatına yansıyor. İşte bu yüzden de bundan sonra benzin ve motorinde fiyat değişikliklerine ilişkin çok daha fazla haber görebiliriz.