Akaryakıt fiyatlarına gelen zam haberlerine her gün bir yenisi eklenirken şimdi tekrar bir zam haberi daha geldi. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Alışverişte sanal gerçeklik dönemi başlıyor Alışverişte sanal gerçeklik dönemi başlıyor
Akaryakıt fiyatları dövizdeki artışla birlikte son hız yükselmeye devam ediyor. Rusya Ukrayna savaşı ve dolardaki baskı derken akaryakıt fiyatları uçuşa geçti. Bunun neticesinde araç sahiplerini üzecek haberler de gelmeye devam ediyor. Söylentilere göre akaryakıta tekrar devasa bir zam gelecek. Benzinin litre fiyatına 2,18 TL zam geleceği iddia edildi. Ayrıca LPG'ye de zam gelmesi bekleniyor.

Uzun süre sonra tekrar 17 üzerine çıkan dolar kuru tüm oyunu tekrar değiştirdi diyebiliriz. Uzun süredir kontrol altında tutulan dolar tekrar yukarı yönlü harekete geçince ekonomik açıdan problemler kendini daha fazla hissettirmeye başladı.  Benzinin litresi artık 26 TL’yi aşmışken akaryakıttaki zam haberlerine bir yenisi daha eklendi.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre benzinin litre fiyatı, 11 Haziran'dan itibaren geçerli olmak üzere 2,18 TL olarak zamlanacak. Yeni devasa benzin zammıyla birlikte benzin fiyatları 28 TL’nin üzerine çıkacak. Söylentilere göre LPG tarafında da bir zam beklentisi var. LPG'nin litresi, gece yarısı itibarıyla 55 kuruş zamlanacak. İşte güncel beklenen fiyatlar:

İstanbul: 28,41 TLAnkara: 28,53 TLİzmir: 28,53 TL

LPG: İstanbul: 12,40 TLAnkara: 12,36 TLİzmir: 12,27 TL

Siz bu yeni zamlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtin.