Bir süredir KOAH hastalığı nedeniyle hastanede tedavi gören Hürriyet gazetesinin eski sahibi gazeteci Erol Simavi'nin eşi Belma Simavi hayata gözlerini yumdu.

Gözden kaçırmayın

Şanlıurfa'da saldırı hazırlığındaki DEAŞ’lı terörist yakalandı Şanlıurfa'da saldırı hazırlığındaki DEAŞ’lı terörist yakalandı
Hürriyet gazetesinin eski sahibi gazeteci Erol Simavi’nin eşi Belma Simavi, KOAH hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Eski Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, sosyal medya hesabından Simavi'nin ardından "Gazetenin gizli kahramanıydı. Ödül gecelerinin ev sahibiydi" mesajını paylaştı.

ÖZKÖK: BENİM VE AİLEM İÇİN YAPTIKLARINIZI UNUTMAYACAĞIM

Özkök, Instagram hesabından Belma Simavi'ye şu satırları yazdı:

"BİR HÜRRİYET KAHRAMANINI KAYBETTİK Belma Simavi’yi herkes Hürriyet Gazetesinin eski sahibi Erol Simavi’nin eşi olarak tanırdı. Ama biz Hürriyet çalışanları için o Belma Hanımdı. Gazetenin gizli kahramanıdı. Ödül gecelerinin ev sahibiydi. Çalıştığımız binada yemek yediğimiz restoranlara harika bir İtalyan restoranı estetiği veren, duvarlarımızı birer resim galerisine çeviren, koridorlarımızı Çiçekci dükkanı haline getiren renkli, isyankar, kafa tutan patronumuzdu. Gecelerimizde, davetlerde bizi hiç yalnız bırakmayan arkadaşımızdı. Nur içinde yatın Belma Hanım. Hepimiz size borçluyuz. Benim ve ailem için yaptıklarınızı hiç unutmayacağım."