• BIST 109.330
 • Altın 155,771
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Belediye'den kültür hizmeti

  07.02.2009 14:30
  Aydın’da 13 Nisan 2007’de Aydın Belediyesi tarafından düzenlenen “Milli Mücadele’de Aydın Sancağı ve Yörük Ali Efe” sempozyumu aynı isimle Aydın Belediyesi tarafından kitaplaştırıldı.
  Belediyeden kültür hizmeti
  Belediye'den kültür hizmeti Belediye'den kültür hizmeti Belediye'den kültür hizmeti

  Kitabın Aydın Belediyesin Encümen toplantı salonunda yapılan tanıtım törenine Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Adnan Menderes Üniversitesi Tarih bölümünden Yrd.Doç.Dr. Günver Güneş, Aydın İli ve İlçeleri Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ünal Uyguç ve Aydın Belediye Başkan yardımcısı Tahsin Tonay katıldı. Belediye Başkanı İlhami Ortekin Aydın Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen kültür çalışmasının Adnan Menderes Üniversitesi, Ünal Uyguç ve geniş bir sosyal uzlaşı sonucu ortaya çıktığının altını çizerek “Kitabımızın ilk baskısını 2 bin adet yaptık. İkinci baskısını talep ağırlıklı olarak basacağız. Ben bu kültür hazinesi kitaba yoğun bir talep olacağına inanıyorum. Bu çalışma mutlaka gündemde tutulmalı. Olumlu eleştiriler gibi yapılabilecek olumsuz eleştiriler bile kitabı gündemde tutar. 85 yıllık Cumhuriyet tarihinde yapılmayan bir sempozyumu Aydın"da yapıp Türkiye"de yine ilk olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.
  Kitabın oluşmasında editör olarak destek sağlayan Yrd. Doç. Dr Günver Güneş ise konuşmasında Aydın"da artık yapılması gereken hedefin Uluslararası bir sempozyum olduğunu vurguladı.Aydın İli ve İlçeleri Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ünal Uyguç da yapılan çalışmanın önemine dikkat çekerek çalışmanın daha da gecikmesi durumunda bilgi ve belge erişimi konusunda sıkıntılar yaşanma ihtimalinin bulunduğunu belirtti. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı İlhami Ortekin ve beraberindeki heyet toplu olarak “Milli Mücadele"de Aydın Sancağı ve Yörük Ali Efe” isimli çalışma ile toplu olarak fotoğraf çektirdiler.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim