• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Belediye Başkanı'na yasak!

  08.07.2009 14:47
  Beyninin radyasyon etkisinde kaldığı saptandı
  Belediye Başkanına yasak!
  Belediye Başkanı'na yasak! Belediye Başkanı'na yasak! Belediye Başkanı'na yasak!

  ŞİDDETLİ baş ağrısı şikayetiyle nöroloji doktoruna giden Antalya'nın merkez Aksu İlçesi Belediye Başkanı MHP'li İsa Yıldırım'a 6 ay süreyle cep telefon kullanma yasağı getirildi.

  Geçen günlerde şiddetli baş ağrısı şikayetiyle Medical Park Hastanesi Nöroloji Servisi'ne başvuran Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım'a, yapılan tetkikler sonucu cep telefonu ile konuşma yasağı konuldu. Başkan Yıldırım'ın yapılan MR çekimlerinde yoğun cep telefonu kullanmasından dolayı damarlarda daralma meydana gelmesi nedeniyle Nöroloji Uzmanı Dr. Nilgün Polat, 6 ay süreyle cep telefonu ile görüşme yapmaması gerektiğini söyledi. Dr. Polat yaptığı açıklamada şöyle dedi:

  "İsa Yıldırım'ın yapılan muayenesinde kendisine vasküler baş ağrısı tanısı konulmuş olup, bu tür ağrıları cep telefonu ile konuşmanın arttırdığı araştırmalarla ispatlandığı için kendisine en az 6 ay süreyle cep telefonu ile konuşmaması önerilmiştir."

  `BEYİN RADYASYON ETKİSİNDE KALMIŞ'
  Cep telefonunun yaydığı radyasyon nedeniyle uzun süreli telefon görüşmesi yapan kişilerde vasküler yani zonklayıcı baş ağrılarının görüldüğünü belirten Dr. Nilgün Polat, şunları söyledi:

  "Yapılan çalışmalar bunu ispatlamış, bu tür ağrıları arttırdığı biliniyor. O yüzden de tedavi yöntemlerindin biridir bu. Ama yüzde yüz ona bağlı bir şey değil tabii ki. Bu tür hastaların hepsine cep telefonu ile fazla konuşmamalarını öneriyoruz. Ama herkes cep telefonu ile bir belediye başkanı kadar çok konuşmaz. Belediye başkanının yaşadığı sorun cep telefonu ile çok uzun süre konuşmaktan dolayı buna bağlı olarak beynin radyasyon etkisi altında kalmasıdır. Ayrıca, radyasyon etkisi beyin tümörlerinin büyüme etkisini hızlandırır ve ailede beyin tümörü olan varsa onlarda beyin tümörü riskini artırır."

  ÇALIŞMAYA TELEFONSUZ DEVAM
  Yoğun baş ağrısı nedeniyle hastaneye gittiğini belirten Başkan Yıldırım da şunları söyledi:

  "Gerek seçim döneminde, gerekse seçimlerden sonra tebrik etmek amacıyla vatandaşlarımız tarafından arandığımız için yoğun görüşmeler yapmak zorunda kalmıştım. Ancak uzun süreli devam eden baş ağrıları nedeniyle gittiğimiz hastanede MR'ım çekildi. Yapılan incelemeler sonucunda yoğun cep telefonu görüşmelerinin zararlı olduğu belirtildiği için, artık bir müddet telefonla görüşme yapmayacağım. Telefonum yine açık olacak ve belediye başkan Yardımcımız Mustafa Aydoğan vatandaşlarımızı dinleyecek. Ben de belediye binamızda ve mahallelerde vatandaşlarımızla yüzyüze görüşerek sorunları çözmeye devam edeceğim."

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim