• BIST 109.330
 • Altın 156,133
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Beldeye öğrenci eli değdi

  09.11.2008 15:38
  Nazilli’ye bağlı İsabeyli Beldesinde 350 ilköğretim okulu öğrencisi temizlik yaptı. Belediye ve okul işbirliği ile yapılan çevre temizliği yaklaşık 45 dakika sürdü. Beldenin ortasından geçen İsabeyli Deresini temizleyen öğrenciler büyüklerinin dereye çöp
  Beldeye öğrenci eli değdi
  Beldeye öğrenci eli değdi Beldeye öğrenci eli değdi Beldeye öğrenci eli değdi

  İsabeyli Belediyesinin sponsorluğunda çevre temizliği yapan İsabeyli İlköğretim Okulunun 350 öğrencisi ve öğretmenleri, belediye tarafından hazırlanmış olan T-shirt ve eldivenleri giyerek dere içerisinde bulunan çöpleri topladılar. Topladıkları çöpleri çöp poşetlerine doldurarak belediyeye ait çöp arabasına doldurdular. İsabeyli Belediye Başkan Vekili Ali Kocabaş, Okul Müdürü Engin Bacaksız, Müdür Yardımcısı Mehmet Akay, Beden Eğitimi Öğretmeni Orhan Atalay ve belediye görevlilerinin de katıldığı çevre temizliği çalışması neşe içerisinde tamamlandı. Tatil öncesi yapılan çevre temizliğinde öğrenciler büyüklerine bir de çağrıda bulunarak, çöplerini gelişigüzel yollara ve derelere atmamalarını istediler.
  Çevremizi temiz tutalım sloganı ile büyüklerine örnek olan ilköğretim okulu öğrencilerine öğretmenleri ve Belediye Başkan Vekili Ali Kocabaş teşekkür etti. Kocabaş çevre temizliği ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Öğrencilerimiz duyarlı bir davranış göstererek biz büyüklerin oldukça fazla kirlettiği beldemizin ortasından geçen deremizi temizlediler. Onlara bu davranışlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın bir derslik sürelerini ayırarak bize ders verdiği bu çevre temizliği çalışması sayesinde beldemiz kötü görüntüden kurtuldu. Şu an yapılacak tek şey deremizin temiz tutulmasını sağlamaktır. Bunun gibi örnek çalışmaların devamının gelmesi için girişimlerimiz sürecek. Okul yönetimine ve öğrencilerimize tekrar teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim