• BIST 109.050
 • Altın 153,876
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051

  Bedesten'de ilk açılış

  26.09.2008 12:25
  Aydın’da 1999 yılında inşaatına başlanın Ramazanpaşa mahallesindeki Bedesten Çarşısının inşaatının bitmesinin ardından ilk dükkan sahibi mağazasını törenle açtı.
  Bedestende ilk açılış
  Bedesten'de ilk açılış Bedesten'de ilk açılış Bedesten'de ilk açılış

  Aydın"da 1999 yılında inşaatına başlanın Ramazanpaşa mahallesindeki Bedesten Çarşısının inşaatının bitmesinin ardından ilk dükkan sahibi mağazasını törenle açtı.
  Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin ve Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Erdemir"in de katıldığı açılışta Bedesten İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Fettah Mersin inşaat aşamasından itibaren Belediye Başkanı İlhami Otekin"in büyük yardımlarını gördüklerini belirterek “ 1999 yılında yapımına başlanın Bedesten çarşısı içerisinde Belediye"nin 2 kat otopark var. Şu anda birinci katımızda bir dersane bulunmakta. Adnan Menderes Üniversitesinin bazı bölümlerinin de taşınması ile Bedesten çarşısı Aydın"da ticaretin kalbi olmaya aday bir çarşı” dedi.
  Belediye Başkanı İlhami Ortekin"de konuşmasında ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılara rağmen iş yeri açarak istihdam yaratıp vergi veren insanların takdir edilmesi gerektiğini ifade ederek “Neredeyse 10 yıldır süren Bedesten inşaatının sonuna geldik ve bugün ilk dükkan sahibimiz iş yerini açıyor. Kısa zaman sonra 2500 üniversite öğrencisinin de Bedesten çarşısına geleceğini düşünürsek ticari faaliyetin Ramazanpaşa mevkiinde ticaretin ne kadar canlı olacağını tahmin etmek zon değil. Ben Ramazan bayramından sonra hızla iş yeri sahiplerinin Bedesten çarşısını dolduracağına inanıyorum” diye konuştu.
  Konuşmaların ardından Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Bedesten İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Fettah Mersin, iş yeri sahibi Hüseyin Özfidan ve eşi kurdeleyi hep beraber keserek Bedesten Çarşısının ilk dükkanını hizmete açtılar.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim