Büyük Birlik Partisi (BBP) Aydın İl Başkanı Mehmet Yeter, Merkez İlçe Başkanı Ertan Gökçek"in de katılı ile i parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile helikopter kazasında kaybettikleri Genel Başkanları Muhsin Yazıcıoğlu"nun Ankara"da ki cenazesine Aydın İl ve İlçe örgütü olarak katılacaklarını belirtti.
Bugün akşam saat 21:30"da Bey Camii önünden 2 otobüs ve bir minibüsle yola çıkacaklarını kaydeden Mehmet Yeter, “Ankara"da Çarşamba günü saat 11:00"da TBMM"de yapılacak olan törenin ardından, genel başkanımızın cenazesi Ankara"da ki parti binamıza gidecek. Daha sonra öğle namazına müteakip Kocatepe Camii"n de kılınacak olan cenaze namazının ardından Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu, Tacettin Dergahında defnedilecek. Ankara"da ki cenaze namazına gidemeyen vatandaşlarımız Çarşamba günü Bey Camiinde öğle namazına müteakip gıyabi cenaze namazı kılabilecekler. Perşembe günüde Aydın"da Bey Camiinde yatsı namazı sonrası Genel Başkanımızın ruhuna hatim indirilecek” dedi.
BBP Aydın Merkez İlçe Başkanı Ertan Gökçek"de seçim sürecinde Genel Başkanlarının kayıplarından dolayı duydukları acıyı Aydın"da kendileri ile paylaşan tüm siyasi parti temsilcilerine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.