• BIST 107.445
 • Altın 152,893
 • Dolar 3,7155
 • Euro 4,3686

  BBP'den talep

  30.07.2009 13:22
  Büyük Birlik Partisi (BBP) Aydın İl, Merkez İlçe ve İl Kadın Kolları üyeleri Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş’u ziyaret etti. BBP heyeti, Aydın’ın fethinin kutlanması için Vali Coş’tan yardım istedi.
  BBPden talep
  BBP'den talep BBP'den talep BBP'den talep

  Valilik makamında gerçekleşen ziyarete BBP Aydın İl Başkanı Mehmet Yeyer, Merkez İlçe Başkanı Ertan Gökçe, Hanımlar Komisyonu Başkanı Semra Recit ve yönetim hurulu üyeleri Mustafa Serdoğan ve Ahmet Turkuveroğlu katıldı.
  Ziyarette konuşan İl Başkanı Mehmet Yeter, Aydın eski Vali Mustafa Malay ile iyi diyaloglar kurduklarını ve ilişkileri Vali Coş ile de sürdürmek istediklerini söyledi. Vali Coş"a yeni görevinde başarılar dileyen Yeter, “Aydın'a hizmet konusunda devlet erkanına destek olmak için teklifler getireceğiz. Aydın coğrafi ve iklim bakımından çok güzel bir il ama eksiklikleri de var. özellikle eğitim konusunda Aydın'ın kendisini kalkındırması gerekiyor. İlimiz eğitimde bir numara olmalıdır, eğitime çok önem veriyoruz. Tarıma dayalı bir yapıya sahip olan bölgemiz tarıma dayalı ürünlerin işlenebileceği işletmelerin çoğaltılmasını istiyoruz. Hepimizin amacı ülkemiz için birlik beraberliğin sağlanmasıdır” dedi.
  Aydın'ı sanayi, kültür, turizm, eğitim ve sağlık gibi bir çok açıdan kalkındırmak için çalıştıklarını ifade eden Vali Coş da, “İlimiz eğitim de zaten ileri bir düzeydedir. Biz bir tek eğitim ve tarım ile ileri gitmesini değil. İlimizin her yönüyle kalkınmasını istiyoruz. Tarımı ile eğitimi ile sanayisi ile turizmi ile bir bütün olarak kalkınmayı gerçekleştirmek istiyoruz” diye konuştu.
  BBP Merkez İlçe Başkanı Ertan Gökçe"nin Vali Caş"a, BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu"nun selamını getirdiğini söylemesi üzerine; Vali Coş; “Bende kendisine sevgi, selam ve muhabbetlerimi iletiyorum. Rahmetli Muhsin Bey ile de görüşüyorduk. Muhsin Bey her geldiğinde beni ziyaret ederdi. En son Kırklareli'nde beni ziyaret etti. Yeri doldurulamayacak bir insandı. Kendisini rahmetle anıyoruz. Onun aziz hatırasına layık olmak için daha fazla çalışacağız. Sizin de üstlendiğiniz misyonun farkındayız. Aydın'a hizmetler konusunda sizden de fikirler alıp en uygun adımları atmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.
  BBP İl ve Merkez İlçe Teşkilatları olarak Aydın"ın fethinin kutlanması için bir çalışma başlattıklarını ve bu konuda uzun süredir çalışma yürüttüklerini açıklayan Ertan Gökçe, şöyle konuştu: “Türkiye asla ikinci sınıf bir ülke değildir, olmamıştır da. Dünyada ve Türkiye'de şehirler simgeleri ile anılır. Bu nedenle ilimiz için bir fetih günü düzenleyip geleneksel hale getirmek istiyoruz. Bu konu hakkında da tarihi geçmişi ile ilgili olarak Adnan Menderes Üniversitesi"nden yardım aldık ve Belediye Başkanımız ile de görüş alışverişinde bulunduk. Üzerinde yaşadığımız coğrafya hep 1. sınıf devletleri üzerinde barındırdı. Aydın'ın 1307 yılında fethedildiğini biliniyor. Ama ay ve gün olarak kesin bir bilgiye ulaşılamıyor. Bu tarihi belirleyip, kutlamalarının biran önce başlamasını istiyoruz. Aydın'ın fethinin her yıl kutlanması gerektiğini düşünüyoruz. Fetih günleri kutlanarak, insanlara tarih bilinci verilmelidir”
  Vali Coş ise; tarihçilerin Aydın'ın fethinin tam gününün belirlemesinden sonra kutlamaların geleneksel olması için elinden gelen gayreti gösterebilecekleri belirtti. Coş, şunları söyledi: “İlimizin fetih günü düzenlenmesi içinde, tabi ki güzel bir durum, konunun araştırılmasını mevzuatlara uygun olması halinde gerekli destekleri sağlarız”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim