• BIST 107.760
 • Altın 152,705
 • Dolar 3,7198
 • Euro 4,3734

  BBP'den Malay'a destek

  21.03.2009 16:07
  Büyük Birlik Partisi (BBP) Aydın Merkez İlçe Başkanı Ertan Gökçe, CHP'nin Vali Malay'a yönelik açıklamalarını eleştirerek, "CHP'nin asıl derdi Vali Malay'ın hükümetin valisi değil, kendi valileri olmamasıdır" dedi.
  BBPden Malaya destek
  BBP'den Malay'a destek BBP'den Malay'a destek BBP'den Malay'a destek

  Başbakan Erdoğan'ın Aydın mitingi sonrası CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP Aydın İl ve Merkez İlçe Teşkilatı ile CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay'ın Vali Malay'ı hedef alan açıklamalarını doğru bulmadığını ifade eden Ertan Gökçe, "Dün hem Sayın Valimiz Mustafa Malay'ın hem de CHP'nin Aydın'a gelmeyen milletvekili Fatih Atay'ın açıklamalarını üzüntüyle izledim. Sayın Malay'ın devlet memuru sıfatı ile her ne olursa olsun siyasi beyanlarda bulunması etik olmamıştır" diye konuştu.
  Mitin sonrası yaşanan tartışmaları CHP yöneticileri ve milletvekillerinin bu noktaya getirdiğini savunan Gökçe, şunları söyledi:
  "Sayın Başbakanın miting alanının hemen yanında açılış törenlerini yapması, miting bittikten sonra bile olsa doğru değildir. Bunu savunmakta yanlıştır. Ancak CHP'nin Aydın'da yaşamayan milletvekili Fatih Atay'ın ve partili bazı yöneticilerinin derdi bu değildir. Onların derdi Valinin bir halk adamı olması; çarşıda, pazarda yalnız dolaşması, vatandaşa hal hatır soran bir devlet adamı olmasıdır. En mühimi de CHP'nin Valisi olmamasıdır" .
  CHP'li Atay'ın "Baykal'ın Aydın'a gelişinde bir tek CHP'linin bile burnu kanarsa sorumlusu Mustafa Malay'dır" açıklamasının büyük bir tahrik olduğunu ileri süren Gökçe, şöyle konuştu:
  "Bu bir tahrik ve suçtur. Bilerek provokasyona açık davetiye çıkarmaktır. CHP'nin asıl derdi Vali Malay'ın hükümetin valisi değil, kendi valileri olmamasıdır".

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim