Bayramda hava durumuna ilişkin son dakika açıklaması! Meteoroloji ve uzmanlar hava durumu tahminlerini paylaştı. 5 günlük hava durumu haritasına göre bayramda havaların nasıl geçeceği de belli oldu. Neredeyse tüm Türkiye'de yağmur etkisini gösterecek. Peş peşe uyarı yapıldı. Bazı illerde ise yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Peki önümüzdeki günlerde hava nasıl olacak? İşte son dakika hava durumu tahminleri...

Son dakika hava durumu... Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Diyarbakır çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacağı, batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, iç ve doğu bölgelerde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Çanakkale, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın iç kesimlerde güney yönlerden kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Çanakkale, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI:

Rüzgârın, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI:

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

EDİRNE, KIRKLARELİ VE ÇANAKKALE'DE YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR!

Yapılan son değerlendirmelere göre; 18.04.2023 Salı günü öğle saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli ve Çanakkale'de yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Öte yandan Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala hava durumu tahminleri de paylaşıldı. 5 günlük haritayı yayınlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü ülke genelinde, sağanak yağışların olacağı belirtildi.

ARİFE GÜNÜ HAVA DURUMU

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen'in açıklamaları: Arife günü, perşembe günü, sıcaklıklar biraz düşüyor. Sıcaklıkların düşmesiyle gökgürültülü sağanak yağışlar görülecek. Türkiye'nin hemen hemen çoğu yerinde olmayacak. Akdeniz'de, Güneydoğu Anadolu'da ve Kıyı Ege'de yağış gözükmüyor.

BAYRAMIN 1. GÜNÜ HAVA DURUMU

Bayramın 1. günü, yine büyük bölümünde gökgürültülü sağanak yağışlar devam edecek. Sıcaklıklar bugüne göre 6-7 derece, bazı bölgelerde 5-6 derece düşecek. Esasında bayramda biraz üşüyeceğiz, sıkı giyinmekte fayda var.

BAYRAMIN 2. GÜNÜ HAVA DURUMU

Bayramın 2. günü Marmara'da yağış yok. Batı Karadeniz'de yağış yok. Kıyı Ege'de yağış yok.

BAYRAMIN 3. GÜNÜ HAVA DURUMU

Bu bölgelerde 3. günü de yağış yok. Ama diğer bölgelerde yağışlar devam edecek. Güneydoğu Anadolu'da yağış yok. Antalya civarında yağış yok. Ama sıcaklıklar düşük.

"BİRAZ TEHLİKE YARATABİLİR"

Türkiye'nin büyük bir bölümünde yağış olacak. Bu yağış esnasında gökgürültülü sağanak yağış dediğim için biraz tehlike yaratabilir. Ama şu an için Türkiye'de tehlikeli bir yağış görünmüyor bayram sonuna kadar.

BUGÜN HAVA NASIL? MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Çanakkale, Edirne, Kırklareli çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, İç Ege'de güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz'in iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Karaman dışında bölge genelinin yerel gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

TBMM'de yeni başkan seçimi TBMM'de yeni başkan seçimi

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve ok bulutlu, yarın kuzey ve batısının yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı bulutlu, zamanla kuzeyi çok bulutlu, öğleden sonra kuzey kesimleri başta olmak üzere Diyarbakır çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

18 Nisan Salı günü hava durumu

19 Nisan Çarşamba günü hava durumu

20 Nisan Perşembe günü hava durumu

21 Nisan Cuma günü hava durumu

22 Nisan Cumartesi günü hava durumu