Emekli ikramiyelerinin Kurban Bayramı'ndan 1 hafta önce hesaplara yatacağı öğrenildi. Emekliye bayram ikramiyesinin bin 100 TL’den 2 bin TL’ye yükselmiş, geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda emeklilerin hesabına 2 bin lira emekli bayram ikramiyesi yatırılmıştı. Bu Kurban Bayramı'nda da emeklilere 2 bin lira yatacağı bildirildi.


BAYRAMDAN 1 HAFTA ÖNCE HESAPLARA YATACAK

Takvim belli oldu... Emekli maaş zammı için masada 3 formül var... İşte en düşük emekli maaşı için konuşulan rakam Takvim belli oldu... Emekli maaş zammı için masada 3 formül var... İşte en düşük emekli maaşı için konuşulan rakam

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklama, Kurban Bayramı'nın 28 Haziran’da başlayacağı belirtildi. Kurban Bayramı ikramiyesi yine bayram öncesi Haziran ayı içerisinde emekli vatandaşların hesaplarına yatırılacağı belirtilerek, ikramiyelerin bayramdan 1 hafta önce hesaplara yatırılacağı bildirildi.

BAYRAM İKRAMİYESİ KİMLERİ ÖDENİYOR?

Ödemenin yapılacağı tarihte, emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara ödeneceği belirtilerek aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine de Kurban Bayramında ikramiye ödemesi yapılıyor.