• BIST 109.330
 • Altın 155,622
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Baykal'ın 'telekulak' iddiası

  31.05.2008 20:30
  'Fiyasko ile sonuçlanan komplo'
  Baykalın telekulak iddiası
  Baykal'ın 'telekulak' iddiası Baykal'ın 'telekulak' iddiası Baykal'ın 'telekulak' iddiası

  Fethullah Gülen'in avukatı, CHP Genel Sekreteri Önder Sav ile Bolu Eski Valisi arasındaki konuşmanın medyada yer alması ile başlayan "telekulak" tartışmasının 'karalama kampanyası' olduğunu öne sürdü.

  İddiaların müvekkili Fettullah Gülen'i hedef aldığını ve özellikle "Türkçe Olimpiyatları ile aynı zamana denk getirildiğini" iddia eden Avukat Orhan Erdemli'nin sert açıklaması Gülen'e yakınlığı ile bilinen Samanyolu Haber'de yayınlandı.

  İşte o açıklama...

  Kamuoyunca bilindiği üzere, CHP Genel Sekreteri Önder Sav ile Bolu Eski Valisi arasındaki bir konuşmanın detayları Vakit Gazetesinde yayınlanmıştır. Bunun üzerine, sözkonusu partinin genel başkanı, konuşma kaydının Emniyette varlığını iddia ettiği F tipi yapılanma tarafından yapıldığını kesin bir dille ileri sürmüş ve bu olaydan dolayı iktidar partisini sorumlu tutmuştur.

  Bu beyanatın ardından, bazı medya organlarında yer alan haber ve yorumlarda; “F tipi”nden kastın “Fethullah Gülen” olduğu, “Fethullah Gülen"e yakın isimlerin tehdit ve şantaj amaçlı olarak dinleme yaptığı”, “Fethullah Gülen"in kolunun Amerika"dan buraya kadar uzandığı” şeklindeki çirkin iftiralarla, olaylarla en ufak bir ilgisi olmayan müvekkilim töhmet altında bırakılmaya çalışılmıştır.
  Medya organlarının sorumlu, özenli ve objektif habercilik yapması gerekirken; iyiniyetli bir araştırma olmaksızın bu tür iftira niteliğinde yayın yapması yasalara ve basın ahlak ilkelerine aykırıdır.

  Halkımızın çok iyi bildiği gibi, Muhterem Fetullah Gülen"e karşı ideolojik nedenlerle husumet besleyen bir odak, müvekkilim aleyhinde sistematik olarak bir karalama kampanyası yürütmektedir. Bu odak mensubu kişiler, gündeme getirilen her olayı fırsat bilip, hem müvekkilimi her olayın suçlusu ve sorumlusu olarak göstermekte, hem de dikkatleri başka yerlere çekerek, birilerinin usulsüzlük, yolsuzluk ve örtülmesi gereken her türlü işlerinin üzerini örtmeye çalışmaktadırlar.

  Bu tür iftira nitelikli yayınlara karşı hukuki yollara başvurulmakta olup, Sayın Gülen aleyhindeki bu gerçek dışı iddiaları ileri sürenler bugüne değin çok sayıda yargı kararıyla çeşitli cezalara ve tazminatlara mahkum edilmiştir. Nitekim, “Emniyette Fethullahçı yapılanma olduğu”na dair iddiaları daha önce ortaya atan medya organları aleyhinde açtığımız davalarda, iddia sahipleri ispata davet olunmuş; bu yönde hiçbir bilgi ve belge sunamamışlar ve yayınların gerçek dışı olduğunu tespit eden yargı kararlarıyla çeşitli cezalara mahkum edilmişlerdir.

  Sağduyulu kamuoyu, Sayın Gülen aleyhindeki bu karalama kampanyasının amacının, müvekkilimin ülkemizde başlattığı hoşgörü ve diyalog fikir ve çabalarını bertaraf etmeye yönelik olduğunu gayet iyi bilmektedir. Müvekkilimin insan sevgisini, toplumsal barışı, eğitimi esas alan fikirlerinden esinlenen ve tavsiyelerini önemseyen Anadolu insanının bütün dünyada destan yazarak gerçekleştirdikleri “eğitim, kardeşlik ve barış” seferberliği ülkemizde ve birçok ülkede her görüşten, her inançtan milyonlarca insanın takdirini kazanmıştır. Bu son karalama kampanyasının, bütün dünyada çok büyük bir ilgi gören ve 100"ün üzerinde ülkenin katılımıyla altıncısı gerçekleştirilmekte olan “Türkçe Olimpiyatları”na denk gelmesi de, herhalde bu çevrelerin sinsi amaçlarını ortaya koymaktadır.

  “Gerçekler sonunda gün yüzüne çıkar” deyişi gereği bu yayınların ardından gerçekler belgesiyle ve bütün çıplaklığı ile ortaya çıkmış ve olayı saptırmaya çalışanlar tam bir fiyasko yaşamışlardır. Nitekim, müvekkilimi sanki ortada bir yargı kararı varmış gibi kesin bir dille manşetten suçlayan bir gazete, bugün büyük bir pişkinlikle “u dönüşü” yaparak “Belge çıktı, CHP çöktü” şeklinde manşet atmıştır.

  Sonuç olarak Türk Milletinin, hayatta Allah rızasını kazanmaktan başka hiçbir amacı olmayan “Türkiye Sevdalısı” Sayın Gülen"e karşı yürütülen ve her seferinde fiyasko ile sonuçlanan komplolara itibar etmeyeceğine dair inancımızın tam olduğunu belirtir, saygılarımızı sunarız.

  Av. Orhan Erdemli Fethullah Gülen Vekili

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim