• BIST 107.896
 • Altın 151,380
 • Dolar 3,6601
 • Euro 4,3285

  Baykal'ın eşini tartıştı!

  10.09.2008 15:45
  AKP'li Fırat: Baykal'ın eşinin malvarlığı neden sorgulanmıyor?
  Baykalın eşini tartıştı!
  Baykal'ın eşini tartıştı! Baykal'ın eşini tartıştı! Baykal'ın eşini tartıştı!

  AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, CHP Genel Başkanı Baykal"ın eşinin mal varlığının neden Doğan medyası tarafından sorgulanmadığını belirterek Baykalların Antalya"da bulunan tarlasından trilyonlarca lira rant sağlandığını ileri sürdü.

  Fırat'ın iddialarına CHP'nin yanıtı çok çabuk geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, CHP Lideri"nin konuya başta Meclis kürsüsü olmak üzere pek çok kez yanıt verdiğini hatırlatarak , “Bu konuyu durmadan ısıtıp ısıtıp gündeme getiriyorlar. Bunun cevabı verilmiş, Meclis gündeminde konuşulmuştur. Kaldı ki bu konuyu konuşarak AKP"nin yolsuzluklarını ortadan kaldırmak mümkün değildir dedi.

  BUGÜN FIRAT KONUŞTU
  AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fıratn düzenlediği basın toplantısında basında AKP"ye yönelik saldırıların had safhaya ulaştığını belirterek, yapılan haberlerin bağımsız habercilikle ilgisi olmadığını savundu.
  -"ŞIRACI-BOZACI İLİŞKİSİ"-
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın mal varlığının açık bir şekilde internette yayınlanmasına karşın Deniz Baykal"ın eşinin mal varlığının neden sorgulanmadığını belirten Fırat, Baykallara ait Antalya"daki tarladan trilyonlarca lira rant sağlandığını ileri sürdü.

  “Baykal"ın trilyonlarca lira rant sağlanan tarlasını Doğan medyası haber yapamıyor?" diye soran Fırat, “Yoksa şıracı bozacı ilişkisi yüzünden mi yazamıyorsunuz? Başbakan"ın "şıracı bozacı tezgahı kurdukları" dediği Aydın Doğan ve Deniz Baykal birbirlerine şahitlik ederek bunu reddetti" dedi.

  Fırat sözlerine şöyle devam etti:

  “Aydın Doğan, Başbakanla ilgili son iftiraları önce Baykal"ın NTV"de gündeme getirdiğini kendisinin sadece alıntı yaptıklarını söylemiştir. Baykal da Doğan medyasından almadığını söyleyerek Aydın Doğan"ın yardımına yetişmiş ona arka çıkmıştır. Oysa gerçek öyle değil. Baykal"ın NTV"de konuştuğu gün Milliyet"in manşetinde o iftiralardan biri vardı. Röportajı yapan Murat Akgün de Milliyetten alıntı yaparak sormuş. Deniz Baykal, Milliyet"i referans göstererek konuşmuştu. Deniz Baykal, Aydın Doğan"ın yalancısı Aydın Doğan da Deniz Baykal"ın. Yoksa sen beni koru ben de seni korurum anlaşması mı var aralarında?"


  Baykal"ın “Ergenekoncuların avukatıyım" dediğini söyleyen Fırat, “Şimdi medya patronlarının avukatlığına soyundu. Ancak görebildiğim kadarıyla avukatlıktaki başarısı ana muhalefet liderliğindeki başarısından daha iyi değil" dedi.

  CHP"DEN AKP"YE HIZLI YANIT

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyerk, Almanya"daki Deniz Feneri davasının iddianamesinin, AKP"nin finansmanının bu dernek tarafından karşılandığını gösterdiğini belirtti ve “Bu çember gösteriyor ki AKP bu yolsuzluğun tam içindedir. Baş sanık durumunda olan Mehmet Gürhan"ı tanımadığını söylemiştir sayın Başbakan, boy boy gazetelerde resimleri çıkmıştırö dedi.

  Özyürek, AKP Genel Başkan Yardımcısı Fırat"ın, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal"ın, Antalya"daki arsasına ilişkin iddialarına tepki gösterdi. CHP Lideri"nin konuya başta Meclis kürsüsü olmak üzere pek çok kez yanıt verdiğini hatırlatan Özyürek, “Bu konuyu durmadan ısıtıp ısıtıp gündeme getiriyorlar. Bunun cevabı verilmiş, Meclis gündeminde konuşulmuştur. AKP"nin her yolsuzluğu ortaya çıktığında bu konuşulacak bir konu değil. Kaldı ki bu konuyu konuşarak AKP"nin yolsuzluklarını ortadan kaldırmak mümkün değildir" dedi.

  -Özyürek, Başbakan Erdoğan"ın, Ergenekon davasıyla ilgili olarak “Ben Ergenekon"un savcısıyım" şeklindeki sözlerini de hatırlattı ve “Şimdi aynı zamanda Deniz Feneri davasının avukatı olmuştur. Oradaki bütün suçluları ve orada yapılan bütün yolsuzlukları savunmaktadır" diye konuştu.

  -ARSANIN CEVABI DEFALRACA VERİLDİ-

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Fırat"ın, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal"ın, Antalya"daki arsasına ilişkin iddialarına da tepki gösterdi. CHP Lideri"nin bu konuya ilişkin Meclis kürsüsü olmak üzere pek çok kez yanıt verdiğini hatırlatan Özyürek, şunları söyledi:

  “Sayın Baykal"ın, 1980"den sonra siyasi yasaklı olduğu dönemde, avukatlık yaptığı dönemde kazandığı paralarla elde ettiği bir arsa vardır. Bu arsanın da bulunduğu bölgenin imar planları yapılmıştır. Bu imar planı yapılmış olması nedeniyle o arsanın da değeri artmıştır. Ama bu arsa ne alım satım konusu yapılmıştır, ne herhangi bir rant elde edilmesi söz konusu değildir. İmar değişikliği yapıldığı dönemde Büyükşehir Belediyesi CHP"li değildi. İlgili alt birim belediyesi CHP"li değildir. Alt birim belediye başkanının CHP"ye geçmiş olmasını istismar ederek, sanki bir ilişki varmış gibi gösteriliyor. Belediye başkanı da bu konuya açıklık getirdi. Kaldı ki alt birimde özel parsel bazında bir imar değişikliği söz konusu değildir. Bu konuyu durmadan ısıtıp ısıtıp gündeme getiriyorlar. Bunun cevabı verilmiş, Meclis gündeminde konuşulmuştur. AKP"nin her yolsuzluğu ortaya çıktığında bu konuşulacak bir konu değil. Kaldı ki bu konuyu konuşarak AKP"nin yolsuzluklarını ortadan kaldırmak mümkün değildir."

  -DENİZ FENERİ"NİN AVUKATI OLDU-

  CHP"li Özyürek, Başbakan Erdoğan"ın, Ergenekon davasıyla ilgili olarak “Ben Ergenekon"un savcısıyım" şeklindeki sözlerini de hatırlattı ve “Şimdi aynı zamanda Deniz Feneri davasının avukatı olmuştur. Oradaki bütün suçluları ve orada yapılan bütün yolsuzlukları savunmaktadır" dedi.

  İDDİALARA YANIT VERMEKTEN KAÇIYORLAR-

  Başbakan Erdoğan"ın ve AKP sözcülerinin kendileriyle ilgili iddialara yanıt vermekten kaçtığını söyleyen Özyürek, “En iyi savunma hücumdur anlayışıyla cevap vermiyorlar fakat sürekli suçluyorlar" dedi.

  CHP"li Özyürek, şunları söyledi:

  “Esas cevap verilmesi gereken nokta şudur. Aydın Doğan"ın konuşmasında, "Biz rafineri kurma izni istedik. Ama Başbakan hayır, o rafineriyi bizim Çalık kuracak dedi. Putin, Berlusconi"de ona yardımcı olacaklar dedi. Onun için ben sana vermem" dedi. Başbakan, böyle bir şey konuşmuş mu konuşmamış mı? Esas bunu açıklaması lazım. Ne demek? Birisine hakkı varsa izni verirsiniz. Esas savcılar bu konuda görev yapmalı."

  -BİZ GÖREVİMİZİ YAPIYORUZ-

  Özyürek, kendilerine yönelik “Aydın Doğan"ın avukatlığını üstlendilerö şeklindeki iddialara da yanıt verdi. Özyürek, şunları söyledi:

  “Medyayı izleyen herkes görür ki, Doğan Grubu bütün yayınlarında CHP"den daha çok AKP"ye destek vermiştir. Bunu herkes yaşayarak gördü. Şimdi elbette bir yolsuzluğun üzerine CHP gidiyor. Yolsuzluğun üzerine gittiğimiz için bizim açıkladığımız belgeler, bilgiler namuslu, dürüst medya tarafından haber yapılıyor. Bu işbirliği anlamına gelmez. Biz görevimizi yapıyoruz. Biz yolsuzlukların belgelerini açıklıyoruz. Bunu yayınlayan medyaya da teşekkür ediyoruz. Ama bunu yayınlamak medyanın görevi. Bunu görmezden gelen AKP yandaşı medyaya sormak lazım. Niçin Deniz Feneri davasını görmüyorsunuz? Madem basın özgürlüğü var, neden Dişli davasını görmüyorsunuz. Gaziantep olayını görmüyorsunuz? Sayın Başbakan, hele Sabah ve Atv"yi de satın aldıktan sonra yandaş medyayı yaratmıştır. O yandaş medya bu kadar önemli yolsuzlukların olduğu bir dönemde bir satır haber yazmıyor. Sadece Başbakanın açıklamalarını yazıyorlar. Sadece onların gazetelerini okuyanlar şaşar kalır. "Acaba Başbakan niye bu kadar kızıyor" diye. Neye kızdığını bilmeyecek."

  Milliyet

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim