• BIST 108.162
 • Altın 151,204
 • Dolar 3,6561
 • Euro 4,3295

  Baykal'a fıkralı yanıt

  22.03.2009 18:05
  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biliyorum ki İstanbul yine büyüklüğünü konuşturacak, yine Türkiye’nin numunesi olma özelliğini sergileyecek ve AK Parti ile yola devam diyecektir" dedi.
  Baykala fıkralı yanıt
  Baykal'a fıkralı yanıt Baykal'a fıkralı yanıt Baykal'a fıkralı yanıt

  Erdoğan, partisince Kazlıçeşme Meydanı"nda düzenlenen mitingdeki konuşmasına, İstanbul"un 39 ilçesindeki bütün vatandaşlarını selamladığını ifade ederek başladı.
  Vatandaşlarının İstanbul"a yürekten bağlı olduğunu, şehrin her köşesine gönül verdiğini çok iyi bildiğini anlatan Erdoğan, "İstanbul ile aramızdaki bu büyük sevdayı dile getirmeye kelimeler yetmez" diye konuştu.
  Vatandaşların gösterdiği cefaya ve sadakate teşekkür eden Erdoğan, İstanbul"un Türkiye"nin özeti olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "Şu anda Sivas, Kastamonu, Trabzon, Rize, Artvin, Elazığ, Sinop,
  Kayseri, Konya, Diyarbakır, Mardin, Erzurum, Erzincan, Adana, Antalya, İzmir, Sakarya burada... Doğu da batı da burada, bu meydanda... İstanbul"da bütün yürekler bir ve beraberdir. Burada Eyüp Sultan"ın yattığı ebedi kabir, Fatih"in tutuşturduğu meşale yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Gazi Mustafa Kemal"in yürüttüğü kurtuluş mücadelesinin ruhu buraya yansıyor. Bütün medeniyetlerin mirası burada. Aziz milletimizin bin yıllık mührüyle mühürlenmiş, koruma altına alınmıştır. Burada bütün farklılıklar birlik içinde erimiştir."
  Sevda ile Anadolu"nun yollarına düşmeyi İstanbul"un öğrettiğini kaydeden Erdoğan, AK Parti"nin hizmet siyasetinin temellerinin İstanbul"da atıldığını, kuşatıcı, kucaklayıcı birlik siyasetinin temel felsefesinin de İstanbul"da
  yoğurulduğunu, AK Parti"nin demokratik açılımları esas alan değişimci anlayışının İstanbul"da şekillendiğini anlattı.
  Erdoğan, İstanbul"da yanan bu meşalenin tüm Türkiye"de destek bulduğunu ifade ederek, İstanbul için hiçbir zaman yaptıklarıyla yetinmediklerini ve yetinmeyeceklerini, daima ileri hedeflere koştuklarını söyledi. Erdoğan, "Bu
  can, bu bedende olduğu müddetçe bu sevdamız dinmeyecektir" dedi.

  BAYKAL'A NASRETTİN HOCALI YANIT

  Şimdi Türkiye"nin yeni bir koşuya hazırlandığını, yeni bir koşunun start noktasında bulunduğunu belirten Erdoğan, AK Parti"nin 29 Mart seçimleri arifesinde gelecek için heyecan yüklü ve coşku dolu olduğunu kaydetti.
  O gün millet iradesinin yeniden tecelli edeceğini, demokrasinin halkın tercihleri doğrultusunda çok daha güçleneceğini dile getiren Erdoğan, "Biliyorum ki İstanbul yine büyüklüğünü konuşturacak, yine Türkiye"nin numunesi olma özelliğini sergileyecek, AK Parti ile yola devam diyecektir" diye konuştu. "Şimdi en gür seda ile seslenmeye hazır mıyız?" diye soran Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:
  "Az önce birileri Çağlayan"daydı. Aman yarabbi, ne palavralar. Nasrettin Hoca"ya bir palavracı gelmiş. Palavracı demiş ki "Ben 40 arşın, 60 arşın atlarım". Tabii böyle deyince Nasrettin Hoca da "Atla oğlum" demiş. Bunun üzerine
  palavracı cevap vermiş. "Halep"deyken atlardım" demiş. Hemen Nasrettin Hoca "Halep oradaysa arşın buradır" demiş. Şimdi ben de diyorum ki sayın Baykal, senin Halep"in Çağlayan ise arşın burası, Zeytinburnu. Eğer metrekare ölçüp biçmesini bilmiyorsan burada öğreniver. Çağlayan Meydanı ne kadar, Zeytinburnu Kazlıçeşme ne kadar? Bunu da sana kılavuzların söylesinler." İstanbullu"ya küçük düşünmenin yakışmayacağını, İstanbul"un tarih boyunca
  hep büyük düşündüğünü anlatan Erdoğan, 29 Martta da İstanbul"un tüm ilçelerinin büyük düşüneceğini ve "yola devam" diyeceğini, buna inandığını kaydetti.

  BAŞBAKAN ERDOĞAN"DAN BAYKAL"A: SEN ÇIK TELEVOLEDE ŞOVMENLİK YAP

  Seçimlere bir hafta kala siyasi partiler arasında seçim mitingleri de gövde gösterisine dönüşüyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisince İstanbul Kazlıçeşme"de düzenlenen mitingte yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal"a yönelik eleştirilerini sürdürdü. Erdoğan, konuşmasında Baykal"ın televizyonda karşılıklı konuşma daveti için "Tutturmuş bir televizyon televizyon. Çık Çarkıfelek"e, Televole"ye orada şovmenlik yap" dedi.

  "Hiçbir zaman Baykal"ın idealinde bu ülkede iktidar olmak yokö diyen Erdoğan, “Niye? Çünkü biliyor ki benim halkım ebedi muhalefet olarak ilan etti. Şimdi yalvarıyor, anneciğim ne olur bana bir iktidar. Bu millet sana vermeyecek" dedi. Erdoğan Baykal"a yönelik eleştirilerini şu sözlerle sürdürdü:

  “Kalkmış başkalarının yaptıklarını kendine mal ediyor, diyorum ki sayın Baykal sen ne yaptın? Senin bir dikili taşın var mı onu söyle. Sen Enerji Bakanlığı yaptın, bu ülkeyi kuyruğa mahkum ettin. Benim çiftçim mazot bulamadı, otomobillerimize benzin bulamadık. Sen Maliye Bakanlığı yaptın, bizi deliksiz kuruşa mahkum ettin ve rakamları da maalesef doğru söylemiyor. Ciddi manada saptırmalar var, doğru konuşmuyor, resmi rakamlar ortada her şey ortada, ama tabi bu ara maalesef iyice kimyası bozulmuş durumda. Öyle bir durumdaki şu anda devletin valilerine sataşıyor, yargıya sataşıyor, maliyeye sataşıyor, bütün bürokratlara hepsine sataşıyor ve devletin bürokratlarının hepsi AKP"li diyor.ö

  ŞİMDİ YALVARIYOR

  Erdoğan, Baykal"ın iktidar olmak için, “Anneciğim ne olur bana bir iktidarö diye yalvardığını ileri sürerek, “Bu millet sana vermeyecek. Çünkü kılavuzu farklı. Kılavuzu karga olanın... CHP"nin tapusu Baykal"ın elindedir, MHP"nin tapusu Bahçeli"nin elindedir, AKP"nin tapusu milletin elindedir. Farkımız buö diye konuştu.

  ÇIK ÇARKIGELEK"TE ŞOVMENLİK YAP

  Erdoğan, CHP Lideri Baykal"ın televizyonda karşılıklı konuşma daveti için yaptığı çağrıya şu yanıtı verdi: "Tutturmuş bir televizyon televizyon. Tamam çık Çarkıfelek"e, Televole"ye orada şovmenlik yap. Ben de seyrederim sen çıkarsan bak. Herşey burada. Dünya istikrara, güvene geliyor. Türkiye"ye bir yatırımcı gelecekse önce istikrara geliyor. Türkiye"de istikrar varsa uluslararası yatırımcı buraya gelir. Ama bunlar uluslararası yatırımcıyı sevmez. Buraya George, hristiyan gelmesin. Niye? Ya paranın dini , milliyeti olur mu? Biz serbest rekabet olmalı diyoruz. Yatırımı yapacak Ahmet"i Mehmet"i çalıştıracak. Vergisini ödeyecek, yatırımını yapacak. Böyle bir insana senin kırmızı halı döşemen lazım. İşte Galataport"u engellediler. Galataport olsaydı orası gıcır gıcır olacaktı. Ne oldu kim kazandı kim kaybetti? Türkiye kaybetti."

  MİLLİYET

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim