• BIST 106.991
 • Altın 151,930
 • Dolar 3,6762
 • Euro 4,3196

  Bayanlardan örnek kampanya

  09.10.2008 14:00
  Türkiye Kamu-Sen Aydın İl Temsilciliği Kadın Kolları Komisyonu; son aylarda ve günlerde artan terör olaylarına dikkat çekmek için örnek bir kampanya daha başlatıyor.
  Bayanlardan örnek kampanya
  Bayanlardan örnek kampanya Bayanlardan örnek kampanya Bayanlardan örnek kampanya

  Türkiye Kamu-Sen Aydın İl Temsilciliği Kadın Kolları Komisyonu; son aylarda ve günlerde artan terör olaylarına dikkat çekmek için örnek bir kampanya daha başlatıyor. Geçtiğimiz yıl başlattıkları Güney Doğu"da PKK ile mücadele eden Mehmetçiklere mektup kampanyası ile destek vererek ülke gündemine gelen sendikacı bayanlar; şimdi de artan terör olaylarına tüm dünyanın dikkatini çekmek için dünya liderleri, onların eşleri ve tanınmış kadınlara yönelik mektup kampanyası başlatıyor.
  Yaşanılan her olaydan sonra toplumsal acıların ve öfkelerin doğru yönlendirilmesi gerektiğine işaret eden Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Şenay Caner, terörle mücadelede gerekli yasal düzenlemelerin acilen yapılmasına, yeterli ve örgütlü bir kamuoyu desteğinin sağlanmasına acilen ihtiyaç olduğunu söyledi. Bu saldırılar ve kayıpların halen görev yapan Mehmetçikleri kamuoyundan daha fazla etkilediğine işaret eden Caner; “Devletin millete verilmiş bir sözü kabul ediyor ve bu beyanın eyleme geçmesini bekliyoruz. Kardeşkanının dökülmesinin ülkemizde yaygınlaştırılması aşamasına geçilme oyunu bozulmalıdır ve bir daha tekrara cesaret edemeyecekleri kararlılık gösterilmelidir.
  Terörün her türlüsünü lanetliyor, ülke ve dünya çapında bütün sivil toplum kuruluşlarını, bilhassa Kadın derneklerini ve etkili konumdaki erkeklerin eşlerini ve idareci kadınları güç birliğine davet ediyoruz. Bunun için bu hanımlara ve dünya çapındaki basın kuruluşlarına mektup, e-posta göndermeye, bir kez daha uyarmaya karar verdik. Hazırladığımız mektup örneği ve göndereceğimiz kişilerin isim ve adreslerini internette sendika sitelerimizde http://www.aydin.tesweb.org yayınlayacağız. Bunun yanı sıra bu mektuplar e-posta gruplarına ve ilgili web sayfalarına gönderilecektir. Gençlerimizin, kadınlarımızın, Aydın halkının bu kampanyaya destek vereceklerine inancımız tamdır” dedi.
  Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonu üyeleri tarafından mektup ve e-posta gönderilecek kişiler arasında ABD Başkanı George W. Bush, ABD Başkanının eşi Laura Bush, Almanya Başbakanı Angela Merkel, ABD Dışişleri Bakanı Condaliza Rise bulunuyor. Ayrıca bu mektup ve e-postalar Amerikan Medyası"ndan Time-Haber Ajansı, İngiltere Medyası Times Online Haber igi dünyanın sayılı haber ajansları ile Avrupa Birliği ülkeleri parlamentolarına, bu ülkelerdeki liderlerin eşlerine ve bir çok tanınmış kadın simaya da gönderilecek.
  Bu arada; Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonu üyeleri tarafından gönderilecek mektup ve e-postalarda ise şu ifadelere yer veriliyor: “Sayın Hanımefendi; Güzel ülkemizde yıllardır devam eden, son aylarda ve günlerde artan terör olayları hepimizi çok derinden etkiliyor. Acıya doyduk, göz yaşlarımızda boğulduk. Yüreğimiz yanıyor. Evladının acısıyla ağlayan ana baba ile birlikte bütün millet ağlıyor şehitlerine. Teröre, teröriste, içte ve dışta onları besleyen, destekleyenlere lanet ediyoruz. Unutmayınız terörün dili, dini ve ırkı yoktur. Küreselleştiği kabul edilen dünyamızda bugün bizim ormanımıza düşen ateş bizi yakıyorsa da kıvılcımların etrafa sıçraması hiç de uzak değildir. Bu kıvılcım size kadar uzamasın dileriz. Ateş düştüğü yeri yakar ancak yayılması için çok özel gayret ve güç gerekmez. Karar makamlarında erkeklerin hâkim göründüğü dünyamızda kadınların hassasiyetine ve çocuklarını yetiştirmede gösterdikleri fedakârlıkları bütün insanlık bilmektedir. Bizler kınalı kuzularımızı fidanlarımızı şahadet mertebesiyle toprağa verirken dünya kadınlarının buna sessiz kalmayacağına, sizin de bir kadın olarak, bir ana olarak duyarlılık göstereceğinize inanıyoruz”

  Diğer Haberler
 • 2018'de 1 milyardan fazla akıllı telefon bu özelliğe sahip olacak!01 Ekim 2017 Pazar 11:45
 • Bir devrin sonu: Twitter, 280 karakterli tweetleri denemeye başladı27 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
 • iOS 11.0.1 güncellemesi yayınlandı27 Eylül 2017 Çarşamba 01:14
 • Whatsapp ve Facebook sonunda birleşiyor!25 Eylül 2017 Pazartesi 13:57
 • Star Wars: The Last Jedi tamamlandı!25 Eylül 2017 Pazartesi 02:01
 • WhatsApp Facebook’a ekleniyor22 Eylül 2017 Cuma 12:40
 • Apple, iOS 11 güncellemesini yayınladı20 Eylül 2017 Çarşamba 00:32
 • Facebook'tan yeni özellik!17 Eylül 2017 Pazar 16:55
 • YouTube'tan tepki çeken karar!14 Eylül 2017 Perşembe 21:25
 • Apple iPhone X ve iPhone 8'i tanıttı13 Eylül 2017 Çarşamba 03:34
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim