• BIST 103.781
 • Altın 271,435
 • Dolar 5,7505
 • Euro 6,3344

  Başkan'dan anlamlı mesaj

  16.04.2009 14:26
  Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Turizm Haftası dolayısıyla yaptığı basın açıklaması ile, Aydın’ın turizmde cazibe merkezi olması gerektiğini söyledi.
  Başkandan anlamlı mesaj
  Başkan'dan anlamlı mesaj Başkan'dan anlamlı mesaj Başkan'dan anlamlı mesaj

  Çerçioğlu özellikle oluşturduğu istihdam ve katma değer nedeniyle Türkiye için turizmin çok özel öneme sahip bir sektör olduğunu kaydetti.
  Turizmde tabiatın ve geçmişin oldukça cömert olanaklar sunduğu Türkiye"de uzun yıllar sadece yaz turizmi ile yetinildiğini kaydeden Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu açıklamasında “6500 yıllık geçmişi ile barındırdığı tarih, kültür, sağlık ve doğal turizm kaynaklarıyla Aydın"da, bu olağanüstü avantajlarına maalesef gereken önem gösterilmeyerek ihmal edilmiş, yıldızı parlatılamamış bir turizm kenti konumundadır. Bilindiği gibi tüm dünya ülkeler arası rekabetin şehirler arası rekabete dönüştüğü, yerelliğin ve bölgeciliğin öne çıktığı bir süreçten geçmektedir. Aydın sahip olduğu hemen her çeşit turistik avantajlarını kullanarak nüfusunun büyük bir kısmının bu sektörden geçindiği bir şehir haline gelmelidir. Bunun için ulusal ve uluslar arası tanınmışlığın arttırılması yanında yerli ve yabancı turist için tüm turizm alt yapısı sorunları giderilmiş cazibe merkezi olmalıdır. Yerel yönetim olarak ilimizin gelişmişliğine, vatandaşlarımızın refahının artmasına katkısının büyük olacağına inandığımız turizm sektörünün diğer tüm sektörlerden geri kalmayacak bir şekilde; hatta lokomotif bir sektör olarak öne çıkarılmasına dair çalışmalarımız aralıksız sürdürülecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, yapılacak tanıtım ve etkinlikler yoluyla gereken bilincin oluşmasına katkı yapacağını düşünerek turizm haftasını kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim