• BIST 109.754
 • Altın 156,091
 • Dolar 3,8568
 • Euro 4,5510

  Başkan Sergi Aydın'da

  20.05.2008 16:10
  Türk Dinayet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi Aydın'da din görevlileriyle biraraya geldi.
  Başkan Sergi Aydında
  Başkan Sergi Aydın'da Başkan Sergi Aydın'da Başkan Sergi Aydın'da

  Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi, Çeşitli ziyaret ve toplantılara katılmak üzere geldiği Aydın"da din görevlileriyle bir araya geldi. Aydın Gar Restoran Tesisleri"nde gerçekleşen etkinliğe Türkiye Kamu-Sen Aydın İl Temsilcisi Rıdvan Naci Devli, Türk Diyanet Vakıf-Sen Aydın Temsilcisi Nadir Baylar ile il merkezi ve ilçelerden gelen sendika üyesi din görevlileri katıldı.
  Burada din görevlilerine seslenen Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi; sendika olarak insanlık haysiyeti ile uyumlu adil ücret, huzurlu çalışma ortamı, iş güvenliği ve mesleki saygınlığı sağlamak için mücadele verdiklerini söyledi. Bu çabalarında destek ve katkıya ihtiyaç duyduklarını ifade eden Sergi; karalamadan ve yaralamadan din görevlilerinden aldıkları güçle sıkıntı ve problemleri çözmek için gayret gösterdiklerini kaydetti. Bugüne kadar din hizmetlerinin iyileştirilmesi adına birçok girişimde bulunduklarını belirten Sergi, “Din görevlilerini haftalık izinlerini kullanabilmeleri, vekil imamların asaleten kadroya atanmaları, yaz kurslarına ek ders ücreti verilmesi, maaşlarda 100 ytl iyileştirme yapılması ve banka promosyonlarının din görevlilerine de verilmesi gibi değişik konulardaki girişimlerimiz lehimize sonuçlandı. Sendikamız; üyelerine hukuk yardımında bulunduğu gibi, ferdi kaza sigortası kapsamına dahil ederek çeşitli maddi yardımlar artırılmıştır. Bugüne kadar vefat eden 20 arkadaşımızın yakınlarına 5"er bin YTL ödeme yapıldı. Üyelerimizin huzurlu bir geleceği için "Yardımlaşma Sandığı" kurulmuştur” dedi.
  İLK DEFA HACCA GİDECEK PERSONEL İÇİN SINAV ŞARTI KALDIRILMALI
  İl defa hacca gidecek olan din görevlilerine yönelik olarak uygulanan sınav uygulamasının yanlış olduğunu savunan Hazım Zeki Sergi, Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak bu yanlışlığın giderilmesi için mücadele verdiklerini açıkladı. bu yanlış uygulamanın mutlaka düzeltilmesi gerektiğini ileri süren Sergi, “İlk defa hacca gidecek olan din görevlileri, hiçbir koşul aranmadan ve sınavsız olarak dini vecibelerini yerine getirebilmeli. İkinci ve daha sonraki seferler için hacca gitmek isteyenler olursa, onlar sınava tabi tutulmalı. Ve sınavı kazanlar hacca gidebilmeli. Biz bu yanlışlığın düzeltilmesi için gerekli görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Bunu düzeltmek bizim boynumuzun borcu. Üyelerimize olan borcumuzu ödemek için mutlaka bu uygulamanın değişmesini sağlayacağız” diye konuştu.
  HAC ARAPLARA PARA KAZANDIRMAK DEĞİLDİR
  Bazı yayın organlarında siyasiler ağzından “Hac, Araplara para kazandırmaktan başka bir şey değildir” şeklinde haberlerin yer aldığını hatırlatan Sergi, şöyle konuştu: “Kimsenin insanların dini inançlarını küçük görmeye hakkı yoktur. Biz bu kelimeleri sarf eden siyasetçimizden sözleri için özür dilemesini bekliyoruz. Siyasetçilerde yaşamın parçası ama böyle şeyleri söylemek doru değil. Eğer kendisi bu sözleri içi gerekli özrü dilemezse bir gerekli girişimlerimizi başlatacağız. Avrupa basınında da Peygamberimize yönelik çirkin saldırıların olduğunu görüyoruz. Bir tüm bu art niyetli saldırıları kınıyoruz. Herkes şunu iyi bilmelidir ki, Türk milleti zamanında tüm dünyada demokrasiyi en iyi şekilde öğretmiştir. Gerekli görülmesi halinde yeniden öğretmeyi de bilecektir”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim